Izsludināts fotokonkurss „Mans putns 2023”

28.02.2023.
Jūras ērglis („Mans putns 2022” 1. vieta pieaugušo grupā)
Foto - A. Jesko

Latvijas Nacionālais dabas muzejs aicina putnu fotogrāfus amatierus piedalīties fotokonkursā „Mans putns 2023”. Konkursa labākie darbi no 14. aprīļa būs skatāmi fotoizstādē.

Jau daudzu gadu garumā, sagaidot pavasari un gājputnu atgriešanos, Latvijas Nacionālais dabas muzejs uzrunā putnu fotogrāfus amatierus, aicinot piedalīties fotokonkursā „Mans putns”. Dalība konkursā ir ne tikai iespēja padižoties ar skaistākajiem Latvijas savvaļā uzņemtajiem attēliem un draudzīgā konkurencē pacīnīties par balvām, bet arī uzzināt citu putnu mīļotāju foto piedzīvojumus, labākā kadra ķeršanas veiksmes un neveiksmes, novērotās putnu sugas un iesaistīties dabas foto pieredzes apmaiņā.

Konkursa mērķis ir rosināt cilvēkus vērot un iepazīt dabu. Darbu vērtēšanas komisijai vienlīdz interesantas ir retu sugu putnu fotogrāfijas, skaista kompozīcija un kadra unikalitāte.

Jautāts par šā gada fotografēto sugu daudzveidības prognozēm, konkursa un izstādes kurators muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko skaidroja: „Varētu veidoties interesanta situācija tiem dalībniekiem, kas konkursā piedalīsies ar šā gada fotogrāfijām. Teritoriāli šopavasar ir ļoti izteiktas laikapstākļu atšķirības valsts rietumos un austrumos. Kurzemē jau pirms dažām nedēļām novēroja pirmos gājputnus, turklāt ne tikai gulbjus un zosis, bet pat cīruļus un ķīvītes. Bet Latgalē līdz šim pieturējies ziemīgāks laiks, tagad atjaunojas sniega sega, un vai tajā pusē izdosies nofotografēt kādus gājputnus, to mēs vēl redzēsim tuvākajās nedēļās.”

Noteikumi un darbu iesniegšana

• Konkursa nolikums atrodams zemāk pielikumā.
  • Viens dalībnieks drīkst iesniegt vienu līdz trīs krāsainas izdrukātas fotogrāfijas.
  • Darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 12 gadiem), jaunieši (13–20 gadi), pieaugušie (21–50 gadi), seniori (51 un vairāk gadu). Pirmo reizi katrā vecuma grupā būs viens laureāts!
  • Pieteikums un pieteikums/apliecinājums bērnu grupā atrodams zemāk pielikumā (iesniedzot darbus muzejā, pieteikuma anketas var saņemt arī pie muzeja administratora).

Fotogrāfijas un pieteikums ar norādi – Fotokonkursam „Mans putns 2023” jāiesniedz līdz 2023. gada 26. martam (plkst. 23.59 pēc Latvijas laika):

• sūtot pa pastu, adrese: Latvijas Nacionālais dabas muzejs, K. Barona iela 4, Rīga, LV–1050 līdz 26.03.2023. (pasta zīmogs);
  • atstājot sūtījumu muzejā jebkurā dienā laikā no plkst. 8.00 līdz 20.00 līdz 26.03.2023.

Darbu vērtēšanas komisija:

• Dabas fotogrāfs Aivars Petriņš;
  • Biedrības Foto.lv valdes loceklis Juris Kmins;
  • Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza un Latvijas Nacionālā dabas muzeja darbam komisijā pilnvaroti pārstāvji.

Rezultātu paziņošana un izstādes atklāšana:

Fotoizstādes „Mans putns 2023” atklāšana un konkursa laureātu paziņošana notiks 14. aprīlī plkst. 15.00 Dabas muzejā.

Saziņai ar konkursa dalībniekiem tiks izmantota pieteikumā norādītā e-pasta adrese, kā arī aicinām sekot līdzi informācijai muzeja mājaslapā.

Informācija

Dmitrijs Boiko, Zooloģijas nodaļas vadītājs, ornitologs; 67356041, dmitrijs.boiko@lndm.gov.lv.

Undīne Preisa, izstāžu kuratore; 26159323, mansputns2023@lndm.gov.lv.

Atbalstītāji