Skolām

Pieteikšanās


Muzeja apmeklējuma kārtība 2021./2022. m.g. 1. semestrī 

Muzejs ir atvērts apmeklētājiem saskaņā ar valstī spēkā esošajiem noteikumiem par pulcēšanos un publiskajiem pasākumiem.

Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija.

Lai muzeja apmeklējums būtu drošs, aicinām ievērot noteikumus:

  • Apmeklējot muzeju, jālieto sejas maska (izņemot personas līdz 7 g.v.);
  • Grupu apmeklējumi jāpiesaka iepriekš, arī ja netiek pieteikts gids; 
  • Ievērot grupas pieteikto laiku (lūdzam ierasties savlaicīgi, bet lieki neuzkavēties muzeja telpās, ievērot muzeja darba laiku);
  • Muzeja telpās sekot dzeltenajām norādēm un muzeja darbinieku ieteikumiem;
  • Muzeja telpās dezinficēt rokas;
  • Ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem;
  • Norēķiniem izmantot rēķinu apmaksu vai maksājumu kartes. 

Ekspozīcijā „Latvijas zīdītāji" notiek rekonstrukcija, un jau rudens izskaņā apmeklētājus gaidīs jauni stāsti par Latvijā sastopamajiem zvēriem.


Latvijas Nacionālo dabas muzeju ir iespējams apmeklēt gan patstāvīgi, gan izvēloties ekskursiju vai nodarbību ar muzeja darbinieku – gidu. Apmeklējot muzeju gida pavadībā, skolotājs un pavadošās personas nodrošina kārtību, savukārt muzeja darbinieks rūpējas par tēmas izklāstu atbilstoši pieprasītajai tēmai un bērnu vecumam.

Viena muzeja apmeklējuma laikā nav iespējams pamatīgi iepazīties ar visām ekspozīcijām, tādēļ iesakām izvēlēties konkrētu tēmu, kuru ar vai bez gida aplūkot tuvāk.

Pirms došanās uz muzeju vēlams tēmu apspriest klasē, lai skolēni būtu nedaudz sagatavoti tam, par ko būs runa. Vēl labāki rezultāti ir tad, ja katram skolēnam dots uzdevums, kurš jāizpilda muzejā, vai pec apmeklējuma, balstoties uz iegūtajām zināšanām.

Ekskursijas un nodarbības jāpiesaka dažas dienas iepriekš, vēlams – nedēļu pirms došanās uz muzeju. Pirms zvanāt mums, iesakām iepazīties ar muzeja piedāvājumu. Ja neatradāt sev interesējošu tēmu, daudzos gadījumos ir iespējams to sagatavot, taču tas ir jāsaskaņo vismaz 10 dienas iepriekš.

Dabas muzeja sniegto izglītojošo pakalpojumu (ekskursijas, muzejpedagoģiskās programmas, nodarbības un lekcijas) cenu sastāda maksa par ieejas biļetēm muzejā un maksa par pakalpojumu atbilstoši Latvijas Dabas muzeja sniegto pakalpojumu cenrādim.

Uzzināt vairāk par piedāvājumu un pieteikties ekskursijām iespējams darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.30, zvanot pa tālruni 67356051 vai rakstot e-pastu ekskursijas@lndm.gov.lv.

Piesakoties Jums būs jāsniedz šādas ziņas:
Vēlamais apmeklējuma datums un laiks (tiks saskaņots ar vadītāju), izvēlētā tēma, skola, klase (bērnu vecums) un kontaktpersonas tālruņa numurs.

Ja vēlaties veikt pakalpojuma apmaksu ar rēķinu, pēc eksursijas vai nodarbības tēmas un laika saskaņošanas, ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa rēķina izrakstīšanai. Ja pēc rēķina pieteikuma aizpildīšanas rodas jautājumi par rēķina apmaksu, lūgums zvanīt grāmatvedībai pa tālruni 67356035, e-pasts rekini@lndm.gov.lv.

Muzejpedagoģiskā pakalpojuma un rēķina pieteikuma veidlapa

Pirms apmeklējuma, aicinām iepazīties ar Latvijas Dabas muzeja Iekšējās kārtības noteikumiem.


Ekskursijas

Piedāvājam vairāk nekā 20 ekskursiju tēmas par dabu un vides aizsardzību. 

Ekskursijas vada muzejpedagogs vai konkrētās jomas speciālists. 

Ekskursijas piedāvājam latviešu, krievu un angļu valodā. 

Vairāk par piedāvājumu 


Nodarbības

Daļa nodarbību īslaicīgi nav pieejamas saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī.

Aktuālais nodarbību saraksts

Piedāvājam vairāk nekā 30 nodarbību tēmas par dabu un vides aizsardzību. 

Nodarbības vada muzejpedagogs vai konkrētās jomas speciālists, un tās ir papildinātas ar kādu praktisku uzdevumu – darba lapu aizpildīšanu, krustvārdu mīklu risināšanu, video skatīšanos un tml. Nereti nodarbībās tiek izmantoti arī priekšmeti no muzeja krājuma. 

Nodarbības piedāvājam latviešu un krievu valodā. 

Vairāk par piedāvājumu 


Lekcijas

Vidusskolēniem, skolotājiem un citiem interesentiem piedāvājam apmeklēt lekcijas par dabu un vides aizsardzību. Lekcijas laikā visbiežāk tiek izmantota datorprezentācija un dažādi uzskates materiāli no muzeja krājuma – fosilijas, kukaiņi, herbāriji, kaltētu sēņu paraugi u.c.

Vairāk par piedāvājumu 


Muzejs mūsu bagāžā

Sadarbojoties ar Dabas muzeja atbalsta biedrību un īstenojot dažādus starptautiskus projektus, esam izveidojuši vairākus interaktīvus mobilo nodarbību komplektus.

Ar programmas „Muzejs mūsu bagāžā” nodarbībām „vedam” muzeju uz skolām reģionos. 

Vairāk par piedāvājumu 


Pulciņi sadarbībā ar Dabaszinību skolu

Jaunajiem dabas pētniekiem ir iespēja iesaistīties dažādu jomu pulciņos, kas notiek sadarbībā ar Rīgas Jauno tehniķu centra struktūrvienību „Dabaszinību skola”. Mūsu speciālisti vada pulciņu programmas skolēniem visās vecuma grupās. Nodarbības notiek reizi nedēļā muzeja telpās un reizi mēnesī bērni kopā ar pedagogu dodas izbraukumā vai ekskursijā ārpus muzeja. 

Vairāk par piedāvājumu 


Izglītojošie materiāli

Pilnvērtīgākam muzeja apmeklējumam aicinām izmantot muzeja speciālistu sagatavotās darba lapas. Tās ir aizpildāmas, apskatot muzeja ekspozīcijas. 

Vairāk par pieejamajām darba lapām 


Konkurss 5.–6. klašu skolēniem „Cielavas gudrības”

„Cielavas gudrības” ir konkurss 5.–6. klašu skolēniem par dažādām dabas tēmām. Šo konkursu muzeja darbinieki organizē kopš 2007. gada.

Konkursā piedalās komandas trīs dalībnieku sastāvā, kas sagatavo atbildes uz atlases anketām un tiekas finālspēlēs.  Muzeja mājaslapā trīs reizes sezonas laikā tiek publicētas atlases anketas un pēc katras spēles izziņoti komandu vērtējumi. Sezonas noslēgumā, lai noskaidrotu uzvarētājus, labākās komandas tiekas klātienē.

Vairāk par konkursu