Izsludināts fotokonkurss „Mans putns 2022”

29.03.2022.
Brūnā čakste
Foto - A. Kuročkins

Sagaidot pavasari un gājputnu atgriešanos, Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina fotokonkursu „Mans putns”. Konkursa labākie darbi no 20. maija būs skatāmi izstādē.

Fotokonkursam „Mans putns” šogad aprit 20 gadi, un līdzās gada dzīvnieka izvirzīšanai, šī ir viena no gaidītākajām muzeja aktivitātēm. Kopš pirmsākumiem, katru gadu konkursā tiek iesniegti daudzi desmiti Latvijas savvaļā uzņemtu putnu attēlu. Kā atzīst rīkotāji, fotogrāfi aizvien pārsteidz ar unikāliem kadriem, kuros iemūžināti gan retu, gan bieži sastopamu sugu putnu mirkļi.

Konkursa un izstādes kurators muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko stāsta: „Konkursu sākām rīkot ar mērķi mudināt cilvēkus vērīgāk ieskatīties dabā, to labāk iepazīt un izprast. Veicināt sabiedrības interesi un domu apmaiņu par putniem, to dzīvesveidu un norisēm dabā. Tas bija aktuāli toreiz, un ir svarīgi arī šodien.”

Noteikumi un darbu iesniegšana

• Konkursa nolikums atrodams zemāk pielikumā.
  • Viens dalībnieks drīkst iesniegt vienu līdz trīs krāsainas izdrukātas fotogrāfijas.
  • Darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 12 gadiem), jaunieši (13–20 gadi), pieaugušie (21–50 gadi), seniori (51 un vairāk gadu).
  • Pieteikums un pieteikums/apliecinājums bērnu grupā atrodams zemāk pielikumā (iesniedzot darbus muzejā, pieteikuma anketas var saņemt arī pie muzeja administratora).

Fotogrāfijas un pieteikums ar norādi – Fotokonkursam „Mans putns 2022” jāiesniedz līdz 2022. gada 8. maijam (23.59 pēc Latvijas laika):

• sūtot pa pastu, adrese: Latvijas Nacionālais dabas muzejs, K. Barona iela 4, Rīga, LV–1050 līdz 08.05.2022. (pasta zīmogs);
  • atstājot sūtījumu muzejā jebkurā dienā laikā no plkst. 8.00 līdz 20.00 līdz 08.05.2022.

Darbu vērtēšanas komisija:

• Dabas fotogrāfs Aivars Petriņš;
  • Biedrības Foto.lv valdes loceklis Juris Kmins;
  • Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza un Latvijas Nacionālā dabas muzeja darbam komisijā pilnvaroti pārstāvji.

Rezultātu paziņošana un izstādes atklāšana:

Fotoizstādes „Mans putns 2022” atlāšana un konkursa laureātu paziņošana notiks 20. maijā plkst. 15.00 Dabas muzejā.

Saziņai ar konkursa dalībniekiem tiks izmantota pieteikumā norādītā e-pasta adrese, kā arī aicinām sekot līdzi informācijai muzeja mājaslapā.

Informācija

Dmitrijs Boiko, Zooloģijas nodaļas vadītājs, ornitologs; 67356041, dmitrijs.boiko@lndm.gov.lv.

Polīna Šķiņķe, sabiedrisko attiecību speciāliste; 29263860, mansputns2022@lndm.gov.lv.

Pievienotie faili
Atbalstītāji