Zinātkāro ģimeņu sestdienas

04.03.2020.
Zinātkāro ģimeņu sestdienas
Zinātkāro ģimeņu sestdienas
Foto - LDM arhīvs
Notikuma laiks
07.03.2020. - 21.03.2020.
11.0015.00
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV
RU

Aicinām apmeklēt ģimeņu nodarbības par dabas tēmām kopā ar muzejpedagoģi Eleonoru Zuimaču! Martā nodarbību tēma – „Dzīvība jūrā un piekrastē”.

Jaunās sezonas „Zinātkāro ģimeņu sestdienu” nodarbībās izmantosim uzdevumu grāmatu „Iepazīsti Latvijas Dabas muzeju” (latviešu vai krievu valodā), kas ir izglītojošs izdevums bērniem no 5 līdz 12 gadu vecumam, un palīdz padarīt muzeja ekspozīciju apmeklējumu saprotamāku un interesantāku. 

Kopīgi apmeklēsim muzeja ekspozīcijas un, kā ierasts, dosimies uz 6. stāva Dabas izziņas istabu, kurā pārrunāsim tēmu un izpildīsim kādu radošu uzdevumu. 

Atgādinām, ka, nākot uz nodarbībām, uzdevumu grāmata vienmēr jāņem līdzi!

Martā pētīsim ekspozīciju „Dzīvība jūrās no ziemeļiem līdz dienvidiem” un domāsim par dzīvās dabas atšķirībām siltākās un aukstākās jūrās. Kā tas var būt, ka Ziemeļu ledus okeānā un piekrastē, par spīti skarbajiem klimatiskajiem apstākļiem, ir tāda dzīvības daudzveidība – gliemji, vēži, krabji, jūras eži, jūras zvaigznes, putni, roņi, vaļi un pat koraļļi?! Runāsim arī par mūsu Baltijas jūru – ūdens tajā ir sāļš vai salds, silts vai auksts? Mēģināsim izprast, kā pingvīni var izdzīvot Antarktikas skarbajā vidē un lielajā aukstumā izperēt mazuļus. Apskatīsim un aptaustīsim dažādu jūru radījumus, samērīsimies ar pingvīniem un pildīsim gliemeņu noteikšanas uzdevumus. 

Kas? 
Nodarbības par dabas tēmām kopā ar muzejpedagoģi Eleonoru Zuimaču. 

Kam?
Ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem.

Kad? 
Katra mēneša 1., 2. un 3. sestdienā no plkst. 11.00 līdz 15.00. 
No oktobra līdz maijam

Kur?
Muzeja ekspozīcijās un 6. stāvā Dabas izziņas istabā „Par Zemi, Sauli un mums”.

Pieteikšanās 
Uz nodarbībām ir jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni – 67356039, 26516201.
Nodarbības pieejamas latviešu un krievu valodā.

Cik? 
Maksa par nodarbību – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 5,00 € ģimenei.
Iegādājoties nodarbības biļeti, ģimene saņems vienu uzdevumu grāmatu „Iepazīsti Latvijas Dabas muzeju” latviešu vai krievu valodā un zīmulīti. 

Papildus grāmatiņas iespējams iegādāties kasē – 2,30 €. 


Nodarbību kalendārs: 
Aprīļa nodarbību tēmas tiks drīzumā publicētas. 


Aicinām sekot līdzi jaunumiem muzeja tīmekļa vietnē un, plānojot apmeklējumu, savlaicīgi iepazīties ar aktuālo informāciju.