Skolēnu grupām pieejama jauna nodarbība „Mēs – skudras”

16.04.2024.
Nodarbība „Mēs – skudras”
Publicitātes attēls

Latvijas Nacionālā dabas muzeja daudzveidīgais muzejpedagoģiskais piedāvājums šopavasar papildināts ar jaunu nodarbību „Mēs – skudras”, kas paredzēta 2.–6. klašu skolēnu grupām. Nodarbība izstrādāta, iedvesmojoties no muzeja jaunās izstādes „SKUDRA”, kas līdz šim raisījusi gan lielu apmeklētāju interesi, gan arī iekļauta Latvijas Muzeju biedrības „Gada balvas 2024” laureātu vidū.

Jaunās nodarbības pamatā ir skolēnu radoša līdzdarbošanās. Tās mērķis ir veidot priekšstatu par skudrām, to uzvedību, dzīvi skudru pūznī un savstarpējo mijiedarbību, kā arī vairot izpratni par kukaiņu lomu dabas procesos. Nodarbības teorētiskā daļa tiek īstenota izstādē „SKUDRA” vai ekspozīcijā „Kukaiņu pasaule”, savukārt pēc tam norisinās praktiskā daļa, iesaistot skolēnus improvizētā skudru dzīves scenārija izspēlēšanā nodarbību telpā. Noslēgumā, atbildot uz jautājumiem par nodarbībā pieredzēto, skolēni tiek mudināti pārrunāt atziņas par kukaiņu, īpaši skudru, nozīmi un to savstarpējām attiecībām.

Nodarbībā tiek izmantoti īpaši šim mērķim izgatavoti un atlasīti praktiskie materiāli. Nodarbības norisē liela nozīme ir starpdisciplinārai pieejai, apvienojot dabaszinību apguvi ar drāmas tehniku, kā arī atvēlot būtisku vietu interaktivitātei un refleksijai.

Mērķauditorija: 2.–6. kl. skolēni

Maksimālais dalībnieku skaits: 26

Plašāka informācija par nodarības saturu šeit.

Uzzināt vairāk par piedāvājumu, pieteikties ekskursijām un nodarbībām iespējams darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.30, zvanot pa tālruni 26665406 vai rakstot e-pastu uz ekskursijas@lndm.gov.lv.