Jaunums! Nodarbība „Stop! Piesārņots!”

09.12.2022.
Jaunums! Nodarbība „Stop! Piesārņots!”
Jaunums! Nodarbība „Stop! Piesārņots!”
Foto - LNDM arhīvs

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā skatāma izstāde „STOP! PIESĀRŅOTS!”, kas aplūko sešus Latvijā un visā pasaulē aktuālus piesārņojuma veidus. Par izstādē aktualizēto tēmu izstrādāta arī interaktīva nodarbība skolēniem. 


Nodarbība „Stop! Piesārņots!”

Mērķauditorija: 7.–12. kl. skolēni

Mērķis 
Iepazīstināt skolēnus ar sešiem piesārņojuma veidiem – gaismas, skaņas, mikroplastmasas, augsnes, smakas un cieto daļiņu (putekļu) piesārņojumu. Darbojoties grupās, meklēt risinājumus, lai samazinātu piesārņojuma radīto ietekmi.

Nodarbības pārskats
Nodarbības sākumā skolēni iepazīstas ar dažādiem piesārņojuma veidiem un to radītajām problēmām Latvijā. Darbojoties grupās, iejūtas dažādu organizāciju lomās, kas cīnās pret kādu no piesārņojuma veidiem. Izmantojot sagatavoto materiālu, skolēni atlasa savai organizācijai atbilstošās vides problēmas un pēc tam meklē tām risinājumus.

Nodarbības otrajā daļā skolēnu pārstāvētās organizācijas piedalās sabiedriskajā apspriešanā, kurā tiek analizēti ieguvumi un riski jaunas rūpnīcas celtniecībai.

Noslēgumā skolēni pieņem lēmumu par rūpnīcas celtniecību un pamato to. 

Maksimālais dalībnieku skaits: 30


Uzzināt vairāk par piedāvājumu, pieteikties ekskursijām un nodarbībām iespējams darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.30, zvanot pa tālruni 26665406 vai rakstot e-pastu ekskursijas@lndm.gov.lv.


Plašāka informācija par izstādi šeit

Atbalstītāji