Izstāde „Ķirbji un citas lielas ogas 2022”

19.10.2022.
Izstāde „Ķirbji un citas lielas ogas 2022”
Izstāde „Ķirbji un citas lielas ogas 2022”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
26.10.2022. - 30.10.2022.
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV

Latvijas Nacionālā dabas muzeja dārzkopības izstāžu sezona tiks noslēgta ar rudens lielogu – ķirbju – izstādi, kas tapusi sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts”. Izstāde „Ķirbji un citas lielas ogas 2022” norisināsies no 26. līdz 30.oktobrim un tajā varēs aplūkot gan iecienītas un gadu laikā pārbaudītas vērtības, gan jaunas ķirbju šķirnes. 

Ķirbis ir viena no rudens ražas veselīgākajām dārza veltēm – bagātīgs šķiedrvielu, vitamīnu, olbaltumvielu un dzelzs avots. Tas pārsteidz ar savu krāsu, formu, svaru un dažādajām garšas niansēm. Izstādē būs skatāmas vairāk nekā 200 ķirbju šķirnes un dažādi ķirbjaugi – kabači, cukīni, patisoni, inku gurķi, melotrijas un citi.

Šogad izstādē piedalīsies A. Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” ilggadējie kolekcionāri: Elga Bražūne un Saiva Pekuse no Dārzniecības „Neslinko”, Valentīna Cuznetova, Sarma Žarčinska, Darja Jureviča, Ludmila Kodzasova un Niāra Trone. Izstāde būs papildināta ar Maijas Čerjakas paprikām.

Izstādes laikā speciālisti sniegs konsultācijas par ķirbju audzēšanu, to pielietošanu kulinārijā, konditorejā un vīna darināšanā, kā arī konsultēs piemērotāko šķirņu izvēlē. Būs iespēja iegādāties ne tikai ķirbjus, bet arī plašā izvēlē sēklas, kas reģistrētas VAAD reģistrā. 


Izstādes darba laiks:

T.  10.00–17.00
C. 10.00–17.00
P.  10.00–17.00
S.  11.00–17.00
Sv.11.00–17.00

Biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,00 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,70 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly.

 • Biļešu cenas ir tādas pašas, kā perkot muzeja kasē. 
 • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
 • Biļetes QR lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas: 

 • pirmsskolas vecuma bērniem;
 • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
 • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
 • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
 • politiski represētajām personām(uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
 • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
 • personām ar ielūgumiem;
 • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi:

Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide (tikai biļetēm muzeja kasē; vienā reizē ar vienu pircēja karti var iegādāties ne vairāk kā 4 biļetes).


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Pievienotie faili