Izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais”

29.11.2022.
Izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais”
Izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
03.12.2022. - 21.05.2023.
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV

No sestdienas, 3. decembra, Latvijas Nacionālajā dabas muzejā būs skatāma izglītojoša izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais”, kurā aplūkota gulbju sugu daudzveidība, dzīvesveids, gulbju pētniecība un galvenie gulbju apdraudējumi. Izstāde būs interesanta gan ģimenēm ar bērniem, gan skolēnu grupām.

Gulbji ir vieni no pirmajiem putniem, ko iepazīstam bērnībā un daudzi esam vērojuši dabā. Tomēr to, ka Latvijā savvaļā ligzdo divas gulbju sugas – paugurknābja gulbis un ziemeļu gulbis – zinās retais. 

Lai plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar pētnieku atklātajiem gulbju dzīves noslēpumiem, Dabas muzejā tapusi izglītojoša izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais”. Tā stāsta par gulbju sugām, kas dzīvojušas senāk, un tām, kas pasaulē mīt mūsdienās. Varēs uzzināt, kad un kur gulbji būvē ligzdu, cik olu dēj un kā aug gulbju mazuļi. Ikviens varēs noskaidrot, kas ietilpst gulbju ēdienkartē un kādi dzīvnieki rada apdraudējumu. 

Jau izsenis gulbji ir saistījuši cilvēku iztēli, cauri laikiem saglabājot savu vietu tēlotājmākslā, mūzikā un literatūrā, tomēr nereti cilvēku un gulbju līdzāspastāvēšana beidzas traģiski. Izstādē skaidrots cilvēku radītais apdraudējums gulbjiem un citiem ūdensputniem. 

Gulbju dzīves noslēpumi nebūtu atklāti bez ieguldītā pētnieciskā darba. Izstāde ielūkojas arī Latvijas gulbju pētnieku sasniegumos, kā arī iepazīstina ar diviem aktuāliem gulbju pētījumiem un to rezultātiem. Sabiedrības interesi un nereti pat sašutumu rada gulbju gredzeni, tādēļ skaidrota gredzenošanas nozīme. 

Izstādi veidojuši Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko un gulbju pētnieks Ruslans Matrozis, savukārt par iekārtojumu un dizainu parūpējusies „Aģentūra Raugs”.  


Izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais” 03.12.2022.–21.05.2023. 

Izstāde atvērta muzeja darba laikā:
Pirmdiena – slēgts
Otrdiena – slēgts 
Trešdiena 10.00–17.00
Ceturtdiena 10.00–19.00
Piektdiena 10.00–17.00
Sestdiena 11.00–17.00
Svētdiena 11.00–17.00

Biļešu cenas:
Pieaugušie – 2,00 €
Pensionāri, studenti – 1,50 €*
Skolēni – 1,00 €*
*uzrādot apliecību

Kompleksā biļete (pastāvīgās ekspozīcijas + izstāde ar 20% atlaidi):
Pieaugušie – 4,40 €
Pensionāri, studenti – 3,20 €*
Skolēni – 2,00 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly.

  • Biļešu cenas ir tādas pašas, kā perkot muzeja kasē. 
  • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
  • Biļetes QR lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi, personām ar ieejas kartēm un ģimenes dienas dalībniekiem.
 
Ieeja izstādē ar atlaidi:
Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide


Izstāde tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Atbalstītāji