Izstāde „Dienlilijas 2022”

15.07.2022.
Izstāde „Dienlilijas 2022”
Izstāde „Dienlilijas 2022”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
04.08.2022. - 06.08.2022.
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV
EN
RU

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 4. līdz 6. augustam norisināsies dienliliju izstāde, kas tiek rīkota sadarbībā ar biedrību  „Latvijas dekoratīvo augu oriģinatoru apvienība” un Dārzu centru SIA „Hedera Pluss”. 

Dienlilijas, ko dēvē arī par skaistziedēm, dienziedēm, viendienītēm, ir ļoti piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, jo neprasa īpašu aprūpi – tās spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, plaukt tiešos saules staros vai pusēnā. Dienziežu krāšņumu neietekmēs nedz krusa, nedz stiprs lietus un vējš, jo nākamajā rītā atkal būs izplaucis jauns zieds un ziedēšana var turpināties līdz pat diviem mēnešiem. Arī kaitēkļi un slimības dienziedes apmeklē diezgan reti, tāpēc šī ziemciete cauri laikiem saglabā savu popularitāti privātos dārzos un bieži tiek izmantota veidojot parku apstādījumus. 

„Lai arī pēdējā laikā jūtamies kā maza saliņa bangojošā jūrā un globālās situācijas iespaidā ir bijusi ierobežota iespēja iegūt jaunas šķirnes no ārvalstīm, tomēr pašmāju selekcionāru  un audzētāju entuziasms ir apbrīnas vērts un puķkopība Latvijā nenovīst”, tā situāciju nozarē komentē dienziežu ilggadējs audzētājs un SIA „Hedera Pluss” direktors Raimonds Petrovskis.

Kā ierasts, rīkotāji ik rītu apskatei piedāvās jaunus ziedus, kopumā izstādes laikā eksponējot vairākus simtus šķirņu. Izstādes laikā būs iespējams uzdot jautājumus dienliliju audzētājiem un iegādāties stādus. 


Izstādes atklāšana ceturtdien, 4. augustā, plkst. 13.00 Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.


Izstādes darba laiks:
C. 13.00–19.00
P. 12.00–17.00
S. 12.00–17.00

Biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,00 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,70 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly. 

 • Biļešu cenas ir tādas pašas, kā perkot muzeja kasē. 
 • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
 • Biļetes QR lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas: 

 • pirmsskolas vecuma bērniem;
 • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
 • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
 • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
 • politiski represētajām personām(uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
 • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
 • personām ar ielūgumiem;
 • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi:

Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide (tikai biļetēm muzeja kasē; vienā reizē ar vienu pircēja karti var iegādāties ne vairāk kā 4 biļetes).


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

 

Pievienotie faili
Preses relīze(266.5 KB)