Izsludināts fotokonkurss „Mans putns 2024”

16.02.2024.
Fotokonkurss „Mans putns 2023” dalībnieks jauniešu grupā
Mērkaziņa. Foto - E. Smislovs
Fotokonkurss „Mans putns 2023” dalībnieks pieaugušo grupā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina fotokonkursu „Mans putns 2024” un aicina tajā piedalīties bērnus, jauniešus, pieaugušos un seniorus, kuru aizraušanās ir Latvijas putnu savvaļas dzīves mirkļu iemūžināšana fotogrāfijās. Konkursa labākie darbi no 12. aprīļa būs skatāmi fotoizstādē.

Ar mērķi rosināt sabiedrību vērot un iepazīt dabu fotokonkursu „Mans putns” Latvijas Nacionālais dabas muzejs rīko jau vairāk nekā 20 gadus, un aizvien iesniegtie darbi atklāj ko pārsteidzošu par Latvijas putnu faunu. Konkursa komisija rūpīgi izvērtē katru saņemto fotogrāfiju, pievēršot uzmanību ne tikai putnu sugām, bet arī kompozīcijai, autora izpratnei un attieksmei pret dabu.

Arī šogad, sagaidot pavasari un pirmos gājputnus (Kurzemē jau februārī manīti lauku cīruļi, ķīvītes, ziemeļu gulbji un dažādu sugu zosis), aicinām fotogrāfus amatierus piedalīties konkursā, pacīnīties par balvām un iespēju savu fotogrāfiju ieraudzīt izstādē.

Konkursā drīkst iesniegt tikai Latvijā uzņemtus savvaļas putnu attēlus (mājputnu un nebrīvē turētu putnu fotogrāfijas netiks vērtētas).

Aicinām iepazīties ar pilnu konkursa nolikumu zemāk pielikumā un novēlam veiksmi visiem dalībniekiem!

Noteikumi un darbu iesniegšana

• Konkursa nolikums atrodams zemāk pielikumā.
  • Viens dalībnieks drīkst iesniegt vienu līdz trīs krāsainas, 30x40 cm lielas, izdrukātas fotogrāfijas.
  • Darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 12 gadiem), jaunieši (13–20 gadi), pieaugušie (21–50 gadi), seniori (51 un vairāk gadu). Katrā vecuma grupā būs viens laureāts.
  • Pieteikums un pieteikums/apliecinājums bērnu grupā atrodams zemāk pielikumā (iesniedzot darbus muzejā, pieteikuma anketas var saņemt arī pie muzeja administratora).

Fotogrāfijas un pieteikums ar norādi – Fotokonkursam „Mans putns 2024” jāiesniedz līdz 2024. gada 20. martam (plkst. 23.59 pēc Latvijas laika):

• sūtot pa pastu, adrese: Latvijas Nacionālais dabas muzejs, K. Barona iela 4, Rīga, LV–1050 līdz 20.03.2024. (pasta zīmogs);
  • atstājot sūtījumu muzejā jebkurā dienā no plkst. 8.00 līdz 20.00 līdz 20.03.2024.

Darbu vērtēšanas komisija

• Dabas fotogrāfs Aivars Petriņš,
  • Biedrības „Foto.lv” valdes loceklis Juris Kmins,
  • SIA „Baltic optics” pārstāvis,
  • Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza darbam komisijā pilnvarotie pārstāvji,
  • Latvijas Nacionālā dabas muzeja darbam komisijā pilnvarotie pārstāvji.

Rezultātu paziņošana un izstādes atklāšana

Fotoizstādes „Mans putns 2024” atklāšana un konkursa laureātu paziņošana notiks 12. aprīlī plkst. 15.00 Dabas muzejā.

Saziņai ar konkursa dalībniekiem tiks izmantota pieteikumā norādītā e-pasta adrese, kā arī aicinām sekot līdzi informācijai muzeja mājaslapā.

Informācija

Dmitrijs Boiko, Zooloģijas nodaļas vadītājs, ornitologs; 67356041, dmitrijs.boiko@lndm.gov.lv.

Undīne Preisa, izstāžu kuratore; 26159323, mansputns2024@lndm.gov.lv.

Galvenās balvas konkursa laureātiem dāvina

Atbalstītāji 2024

Atbalstītāji