Ģimenes diena „Sikspārņi un citi nakts radījumi”

21.10.2022.
Ekspozīcija „Latvijas putni”
Ekspozīcija „Latvijas putni”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
29.10.2022.
11.0016.00
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV

Oktobra ģimenes diena būs veltīta putniem, zvēriem, augiem un citiem radījumiem, kas ir aktīvi diennakts tumšajā laikā.

Ģimenes dienas ir viens no iemīļotākajiem pasākumiem Dabas muzejā. Tās notiek mēneša pēdējā sestdienā un ir interesantas bērniem no 5 līdz 12 gadu vecumam. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu par kādu aktuālu dabas tēmu. Uzdevumu atrisinājumi jāmeklē muzeja ekspozīcijās un tos palīdz noskaidrot arī muzeja pedagogi.

Šoreiz ģimenes diena veltīta Latvijas un citu zemju savvaļā mītošajiem radījumiem, kas ir aktīvi diennakts tumšajā laikā. Pasākumā runāsim par to, kā dzīvnieki tam pielāgojušies un, ko biologi domā, sakot, „aktīvs krēslā vai iestājoties tumsai”. Kur tie paliek dienā un, vai arī augi var būt aktīvi naktī. Mazie dabas pētnieki kopā ar muzeja speciālistiem un vecākiem pildīs uzdevumu grāmatiņu, meklējot atbildes ekspozīcijās „Latvijas zīdītāji”, „Pasaules dzīvnieki” un „Latvijas putni”. Tie, kas vēlēsies, mājās varēs doties ar mazu pašdarinātu sikspārnīti. 


Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 3,00 € ģimenei.

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,50 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja muzejā bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi un personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Informācija par atlaidēm muzja biļetēm šeit.