Ģimenes diena „Pats sevi notur, vējš cauri svilpo”

18.10.2023.
Ģimenes diena „Pats sevi notur, vējš cauri svilpo”
28.10.2023.
11.0016.00
Notikuma valodas

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 28. oktobrī, no plkst.11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Pats sevi notur, vējš cauri svilpo”, kurā muzeja pedagogi aicinās izzināt zīdītāju skeletus un kaulus.

Pasākums „Ģimenes diena” notiek mēneša pēdējā sestdienā un ir interesanta mazajiem dabas pētniekiem no 5 līdz 12 gadiem. Pasākums katru reizi notiek par kādu aktuālu dabas tematu, un tā saturu veido muzeja pedagogi, nereti iesaistoties arī citiem dabaszinātņu speciālistiem – ģeologiem, zoologiem, botāniķiem.

Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi kopā ar vecākiem jāmeklē muzeja ekspozīcijās, tos noskaidrot palīdz arī muzeja pedagogi.

Šoreiz apgūsim zīdītāju skeleta uzbūvi – no kā tas sastāv (galva, ribas, kājas u.tml.). Pētīsim arī cilvēka kaulus un to veidus, mācīsimies atpazīt zīdītāju ekstremitātes – kā tajās atšķiras kaulu izmēri un kuram pieder kurš kauls. Aplūkosim arī dažādus galvaskausus un to, kā plēsēju, augēdāju un visēdāju zobi pielāgojušies to barībai. Būs jāiejūtas arheologa lomā, jāsaliek zīdītāju kauli un jānosaka, kuram zīdītājam tie pieder. Radošajā darbnīcā gatavosim pastkarti ar cilvēka skeletu.

Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Lūdzam ņemt vērā, ka muzeja darbalaika sākumā (plkst. 11.00) var veidoties rindas.

Biļetes var iegādāties arī Mobilly. Pasākuma biļete jāiegādājas arī, ja attiecināma bezmaksas ieeja muzejā.

Dalības maksa: muzeja ieejas biļete + pasākuma biļete (3,00 € ģimenei)

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,50 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja muzejā bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi un personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Informācija par atlaidēm muzeja biļetēm šeit.