Fotoizstāde „Mans putns 2024”

11.04.2024.
Gugatņi
Foto - I. Pērkone
13.04.2024. - 30.06.2024.
Norises vieta
Izstāžu zāle 1. stāvā
Notikuma valodas

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā līdz 30. jūnijam skatāma šā gada fotokonkursa  „Mans putns 2024” labāko darbu izstāde.

Ar mērķi rosināt sabiedrību vērot un iepazīt dabu Latvijas Nacionālais dabas muzejs jau vairāk nekā 20 gadus rīko fotokonkursu „Mans putns”, un iesniegtie darbi aizvien atklāj ko pārsteidzošu par Latvijas putnu faunu. Konkursa komisija rūpīgi izvērtē katru saņemto fotogrāfiju, pievēršot uzmanību ne tikai putnu sugām, bet arī kompozīcijai, autora izpratnei un attieksmei pret dabu.

Rezultātu paziņošanas un izstādes  atklāšanas pasākumā Dabas muzejā putnu fotogrāfi no visas Latvijas atzina, ka intriga un interese par rezultātiem, protams, ir, tomēr vienlīdz svarīga ir tikšanās ar līdzīgi domājošiem, citu veikuma aplūkošana, dalīšanās ar putnu fotografēšanas pieredzi un dabā piedzīvoto.

Muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko, komentējot iesniegtos darbus, saka: „Priecājos, ka konkursam vērojama tāda kā atdzimšana, saņēmām 188 fotogrāfijas, izstādē būs – 114. Šogad bija izteikta tendence bildēm būt no ziemas un vasaras, daudzas uzņemtas pie ūdeņiem. Vērojama arī salīdzinoši liela sugu daudzveidība – 89, bet pārsteidzoši maz bilžu bija ar baltajiem stārķiem un baltajām cielavām.”

Apkopojot fotografēto putnu sugu statistiku, kā rekordisti izceļas lielais ķīris un meža pīle, bet bieži attēlos iemūžināti arī vidējais dzenis, lielā gaura, melnais meža strazds, garastīte, laucis, dižraibais dzenis u.c.

Izstāde ar konkursa labākajiem darbiem Dabas muzejā apskatāma no 13. aprīļa līdz 30. jūnijam. Līdzās fotogrāfijām eksponēti priekšmeti no muzeja zooloģiskā krājuma putnu kolekcijām. Ikvienam apmeklētājam būs iespēja nobalsot par, viņaprāt, skaistāko fotogrāfiju izstādē.

Latvijas Nacionālais dabas muzejs pateicas visiem dalībniekiem, kā arī konkursa atbalstītājiem: SIA „Baltic Optics” un zīmolam Leica, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, SIA „Orkla Latvija” zīmolam Staburadze, Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam un izdevniecībai „Liels un mazs”.

Plašāka par konkursa rezultātiem šeit.

Fotoizstāde „Mans putns 2024” 13.04.–30.06.2024.

Izstāde atvērta muzeja darbalaikā:

Pirmdien – slēgts
Otrdien – slēgts
Trešdien 10.00–17.00
Ceturtdien 10.00–17.00
Piektdien 10.00–17.00
Sestdien 10.00–17.00
Svētdien 10.00–17.00

Ieeja ar muzeja biļetēm (izstāde + muzeja pastāvīgās ekspozīcijas):

Pieaugušie – 3,50 €
Studenti – 2,50 €*
Pensionāri – 2,50 €*
Skolēni – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja izstādē bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja publisko maksas pakalpojumu cenrādi, personām ar ielūgumiem.

Ieeja izstādē ar atlaidi – plašāka informācija šeit.

Atbalstītāji