Dabas muzeja ekspozīcijas papildinātas ar informāciju Braila rakstā un taktilajiem objektiem

03.11.2023.
Ekspozīcija „Latvijas putni”
Ekspozīcija „Nepērc viņu dzīvības (Vašingtonas konvencija)”
Ekspozīcija „Nepērc viņu dzīvības (Vašingtonas konvencija)”
Ekspozīcija „Latvijas augi un sēnes”
Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji”

Latvijas Nacionālā dabas muzeja zooloģijas ekspozīcijās uzstādīta informācija Braila rakstā latviešu valodā, paplašinot muzeja pieejamību cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Informācija Braila rakstā pieejama:

3. stāvā

• Ekspozīcijā „Latvijas putni” informācija par putnu spalvām, to veidiem un struktūru, kā arī par putnu dziesmu nozīmi;
  • Starp ekspozīciju „Latvijas putni” un „Latvijas zīdītāji” – stends ar informāciju par Latvijas zvēru kažokādām;
  • Ekspozīcijā „Latvijas zīdītāji” informācija par Latvijas zvēriem;
  • Ekspozīcijā „Nepērc viņu dzīvības (Vašingtonas konvencija)” informācija par Vašingtonas konvenciju.

4. stāvā

• Ekspozīcijā „Latvijas augi un sēnes” informācija par lakstaugiem, kokaugiem, sūnām un ķērpjiem.

Pie stendiem, kuros uzstādīta informācija Braila rakstā, redzama norāde.

Brails

Taktilie objekti

Projekta „Vides izglītības darba sekmēšana Dabas muzejā ar digitāliem un taktiliem elementiem” ietvaros papildināts arī taktilo jeb objektu, kurus apmeklētāji aicināti izpētīt ar taustes palīdzību, klāsts muzejā.

Turpmāk zooloģijas ekspozīcijās ikviens apmeklētājs varēs aptaustīt dažādu Latvijas zvēru kažokādas un siluetu modeļu figūriņas, kā arī sajust putnu spalvas uzbūvi un tropiskā gliemežvāka struktūru.

Norādes pie dažādiem interaktīviem objektiem muzeja ekspozīcijās un to nozīme:

Zaļa rociņa muzejā nozīmē, ka esi aicināts aptaustīt un izpētīt priekšmetu.

Zaļa rociņa

Sarkana rociņa muzejā nozīmē, ka šo priekšmetu nedrīkst aiztikt. Tas tiek darīts, lai to pasargātu.

Sarkana rociņa

Projekts īstenots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Atbalstītāji