18. maijā – Muzeju dienā un Muzeju naktī – apmeklē muzeju bez maksas

18.05.2024.
10.0023.59
Notikuma valodas

Šogad 18. maijā norisināsies gan Starptautiskā muzeju diena, gan Eiropas muzeju nakts. Svinot muzeju svētkus, Latvijas Nacionālais dabas muzejs dāvina iespēju bez maksas apskatīt muzeja ekspozīcijas un izstādes. Šajā dienā apmeklētājiem būs atvērta arī jauna fotoizstāde „Zaļie dārgumi”, savukārt vēl pēdējo dienu varēs aplūkot izstādi „SKUDRA”, kas izvirzīta Latvijas Muzeju biedrības gada balvai un Latvijas Dizaina gada balvai.

Dabas muzejs nākamgad svinēs savu 180. jubileju. Kopš pirmsākumiem muzeja darbība bijusi saistīta ar dabas vēstures liecību uzkrāšanu, glabāšanu, izpēti un eksponēšanu. Muzeja krājumā glabājas vairāk nekā 220 tūkstoši priekšmetu.

Šogad aprit 20 gadi, kopš Latvija pievienojusies Eiropas Savienībai, un šajā laikā saņemts būtisks atbalsts Latvijas dabas izpētei un aizsardzībai. Latvijas Nacionālajā dabas muzejā mērķtiecīgi apgūstot Eiropas Savienības finansējumu, ievērojami palielināta vides izglītības kapacitāte un pieejamas jaunas ekspozīcijas, ko ikviens varēs izzināt arī Muzeju dienas un Muzeju nakts laikā.

18.05.2024. Muzeju diena

Muzejs atvērts: 10.00–16.00
Ieeja muzejā: bez maksas

Starptautiskā muzeju diena kopš 1977. gada ir svētki muzeju nozarei visā pasaulē.

Muzejā pa dienu būs atvērtas visas pastāvīgās ekspozīcijas, digitālie un interaktīvie objekti, kā arī izstāde „SKUDRA”, fotoizstāde „Mans putns 2024” un pirmo dienu – fotoizstāde „Zaļie dārgumi”

Ikviens muzeja spēļu vietnēvarēs piedalīties arī digitālā orientēšanās aktivitātē „Iepazīsti Dabas muzeju”, kurā dažādās grūtības pakāpēs būs iespēja izpildīt testu, atbildes meklējot muzeja ekspozīcijās. Lai piedalītos spēlē, nepieciešams viedtālrunis, kurā ikviens var atvērt testu kādā no četriem grūtības līmeņiem:

VIEGLS  (klikšķini un spēlē)

VIDĒJI GRŪTS  (klikšķini un spēlē)

GRŪTS  (klikšķini un spēlē)

ĻOTI GRŪTS  (klikšķini un spēlē)

18.05.2024. Muzeju nakts 2024 „Nāc un izzini!”

Muzejs atvērts: 18.00–24.00
P
ēdējie apmeklētāji tiks ielaisti plkst. 23.30 un apmeklētāju plūsma tiks regulēta.
Ieeja muzejā: bez maksas

Vakara stundās Dabas muzejā būs atvērti:

1. stāvā

• Suvenīru veikaliņš atvērts plkst. 18.00–21.00

2. stāvā

• Izstāde „SKUDRA”
  • Ekspozīcija „Mineraloģija”
  • Ekspozīcija „Latvijas ģeoloģija”

3. stāvā

• Ekspozīcija „Latvijas putni”
  • Fotoizstāde „Zaļie dārgumi”
  • Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji”
  • Ekspozīcija „Nepērc viņu dzīvības (Vašingtonas konvencija)”
  • Ekspozīcija „Pasaules dzīvnieki”

4. stāvā

• Ekspozīcija „Latvijas augi un sēnes”
  • Ekspozīcija „Kukaiņu pasaule”

Interaktīvie objekti ekspozīcijās pasākuma laikā būs slēgti, bet padziļinātai izziņai varēs izmantot digitālos rīkus, kā arī uzdot jautājumus muzeja dabaszinātņu speciālistiem.

Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.