Zinātkāro ģimeņu sestdienas

11.0015.00
Notikuma valodas
RU

Aicinām ģimenes pieteikties uz izglītojošām nodarbībām par dabas tēmām, ko vada muzejpedagoģe Eleonora Zuimača. Janvārī nodarbību tēma – ATRADUMI LATVIJAS SMILŠAKMENS ALĀS.

Alas glabā daudzus pārsteigumus – atklātus un vēl neatklātus! Vai zini, kā un kad ir veidojušās alas? Kā tas ir noticis Latvijā un citviet – pasaulē? Kur Latvijā galvenokārt atrodas alas? Vai dažādas dzīvas būtnes var izmantot alu kā dzīves vietu? Alas mums ļauj ielūkoties zemes iekšpusē, kur saglabājušās liecības no tiem senajiem laikiem, kad alas radušās. Ļoti, ļoti sen Latviju klāja sekla, silta jūra, un tajā rosījās dažādi lieli un pavisam sīki dzīvnieki. Vai zināji, ka mūsdienās smilšakmens alās var atrast to atstātās pēdas?

Dabas apstākļi alās ir specifiski – tur nemainās gadalaiki, ir tumšs, kluss un mitrs, tāpēc nav daudz tādu dzīvu būtņu, kas izvēlās alu par savu pastāvīgo dzīves vietu, tomēr, ieejot alā, mēs varam sastapties arī ar to mūsdienu iemītniekiem. Tie alas izmanto galvenokārt kā īslaicīgu uzturēšanās vietu, vai kā slēptuvi.

Sestdienas nodarbībā darbosimies praktiski un mazliet iejutīsimies pētnieka lomā. Izmantojot dažas vienkāršas pētniecības metodes un veicot uzdevumus, meklēsim atbildes uz dažādiem jautājumiem. Kas zina, varbūt kāds pēc šīs nodarbības gūs ierosmi turpmākiem meklējumiem un pētījumiem!

Kam?

Ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem.

Kad?

Katra mēneša 1., 2. un 3. sestdienā no plkst. 11.00 līdz 15.00. No oktobra līdz maijam.

Kur?

Dabas muzeja 6. stāvā ekspozīcijā – nodarbību telpā „Par Zemi, Sauli un mums”.

Cik?

Maksa par nodarbību – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 5.00 € ģimenei. Uz nodarbībām ir jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni – 67356039. Nodarbības pieejamas latviešu un krievu valodā.

NODARBĪBU KALENDĀRS 2018./2019. m.g.:
Februāris (2., 9., 16.) – Garākās upes un lielākie ezeri pasaulē
Marts (2., 9., 16.) – Derīgie izrakteņi Latvijā
Aprīlis (6., 13., 20.) – Kā atnāk pavasaris?