Top jaunas ekspozīcijas „Latvijas zīdītāji” un „CITES”

24.04.2020.
Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji"
Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji"
Foto - LDM arhīvs

Laikā, kad valstī izsludināta ārkārtējā situācija un COVID-19 tālākas izplatīšanās risku mazināšanas dēļ Latvijas Dabas muzejs ir slēgts apmeklētājiem, uzsākta divu jaunu ekspozīciju izveide. 

Kohēzijas fonda projekta „Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” (Nr. 5.4.2.2/17/I/002) ietvaros uzsākta jaunu ekspozīciju „Latvijas zīdītāji” un „CITES” izveide.

Līdz šim muzejā skatāmā ekspozīcija „Latvijas zīdītāji” izveidota 1977. gadā, savukārt ekspozīcija „CITES” atklāta 2003. gadā un tā stāsta par Vašingtonas konvenciju un biežāk pārvadātajiem nelegāli iegūtajiem priekšmetiem, piemēram, austrumu medicīnas preparātiem, krokodilādas un čūskādas izstrādājumiem, kažokādām, koraļļiem, gliemežvākiem, medību trofejām u.c. 

Zooloģijas ekspozīcijas un saistīto tēmu muzejpedagoģiskais piedāvājums ir īpaši pieprasīts dažāda vecuma skolēnu grupām un tās ir arī ģimeņu ar bērniem, kā arī ārvalstu tūristu iecienītas ekspozīcijas muzejā.


Remontdarbu laikā abas ekspozīcijas apmeklētājiem būs slēgtas.


Jaunās ekspozīcijas plānots atklāt 2020. gada rudens izskaņā.

Jaunās ekspozīcijas top sadarbībā ar SIA „DECORUS”.

Atbalstītāji