Lielā Latvijas sēņu grāmata nonāk pie lasītājiem 

31.03.2020.
Lielā Latvijas sēņu grāmata
Lielā Latvijas sēņu grāmata
Foto - LDM arhīvs

Jau iepriekš ziņots, ka aprīlī pie lasītājiem nonāks „Lielā Latvijas sēņu grāmata”, kuras autores ir Latvijas Dabas muzeja mikoloģes Inita Dāniele un Diāna Meiere. Grāmatnīcās grāmata būs pieejama pēc 12. aprīļa, tomēr aicinām izmantot grāmatnīcu piedāvātās iespējas un iegādāties grāmatu interneta veikalos. 

Latvijas Dabas muzeja un „Karšu izdevniecību Jāņa sēta” izdotā grāmata ir vērienīgākais izdevums par sēnēm latviešu valodā. Grāmatā ietverts vairāk nekā 730 sēņu sugu aprakstu ar fotogrāfijām, kā arī īsi aplūkota sēņu vieta dabā, to uzbūve, ekoloģija, izmantošana un skaidroti sēņu aprakstos lietotie termini. Materiāls būs noderīgs plašam lasītāju lokam – gan tiem, kuru nodarbošanās saistīta ar dabas daudzveidības izpēti (biologi, mežinieki), gan arī dabas vērotājiem, fotogrāfiem un, protams, sēņotājiem.

Grāmata iepriekšpārdošanā jau pieejama „Karšu izdevniecība Jāņa sēta” interneta veikalā www.kartes.lv. Piegāde bez maksas. 

Pēc 12. aprīļa būs atrodama arī grāmatnīcās un to interneta veikalos. 

Sekojiet informācijai Latvijas Dabas muzeja Facebook kontā https://www.facebook.com/Latvijasdabasmuzejs/, jo tuvāko nedēļu laikā izspēlēsim trīs konkursus, kuros varēs laimēt jauno grāmatu. 


Aicinām izvērtēt nepieciešamību atrasties sabiedriskās vietās un atgādinām, ka gan iekštelpās, gan ārpus telpām jāseko valdības noteiktajiem ierobežojumiem, lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū – jāievēro 2 m distance un aizliegts pulcēties kopā vairāk nekā diviem cilvēkiem, ja tiem nav kopīga mājsaimniecība, izņēmums ir vecāki un to nepilngadīgi bērni. 


Atgādinām, ka, saskaņā ar 12. marta Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, līdz 14. aprīlim muzejs apmeklētājiem ir slēgts. 

Aktuālā informācija par COVID-19:
https://arkartassituacija.gov.lv 
https://mk.gov.lv/lv/content/covid-19


Plašāka informācija:
Polīna Šķiņķe
Latvijas Dabas muzeja 
Komunikācijas nodaļa
Tālrunis: 67356058, 29263860 
E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv 

Pievienotie faili
Preses relīze(63.69 KB)
Atbalstītāji