Krājuma kolekciju prezentācijas

10.11.2018.
Notikuma valodas
RU

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs un lielākā tā daļa apmeklētājiem ikdienā nav pieejama un apskatāma. Lai interesentiem būtu iespēja uzzināt vairāk par muzeja daudzveidīgajām kolekcijām, reizi mēnesī - mēneša otrajā sestdienā - piedāvājam iespēju aplūkot ikdienā neeksponētus krājuma priekšmetus, satikties ar muzeja speciālistiem un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Novembrī Dabas muzeja speciālisti demonstrēs priekšmetus no entomoloģiskā krājuma.

Plkst. 12.00 un 13.30 tēma „Tauriņu krāsu daudzveidība” – materiāli no entomoloģiskā krājuma. Iespēja satikties ar Dabas muzeja entomologu Kasparu Ozoliņu. Kaspars demonstrēs un skaidros tauriņu krāsu mainību vienas sugas ietvaros, kā arī parādīs kukaiņus, kuriem var novērot ginandromorfismu - abu dzimumu ārējās pazīmes.

Plkst. 12.30 un 14.00 tēma „Tauriņu attīstība” – materiāli no entomoloģiskā krājuma. Iespēja dzirdēt Dabas muzeja vecākā entomologa Nikolaja Savenkova stāstījumu. Nikolajs pastāstīs, kā notiek tauriņu attīstība un parādīs dažādu sugu tauriņu attīstības stadiju piemērus - kāpurus, kūniņas, pieaugušus kukaiņus.

Ekspozīcijā „Entomoloģija”, 4. stāvā.

Dalība ar muzeja ieejas biļetēm.