Izstāde „Putni pie mājām”. Ukrainas ornitologa Mikolas Vasilenko akvareļi

25.03.2023.
Sarkanrīklīte. Mikuola Vasilenko
Sarkanrīklīte. Mikuola Vasilenko
Foto - LNDM arhīvs
Mikola Vasilenko
Mikola Vasilenko
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
29.03.2023. - 23.04.2023.
Norises vieta
Zooloģijas ekspozīcija 3. stāvā
Event suitable for
Event languages
LV

Pavasarim sākoties, Latvijā no savām ziemošanas vietām atgriežas gājputni, savukārt Latvijas Nacionālajā dabas muzejā redzamo putnu ekspozīciju šopavasar papildina jauna izstāde „Putni pie mājām” – tajā apskatāmi akvareļi, kuru autors ir ornitologs Mikola Vasilenko (Mykola Vasylenko) no Ukrainas. Izstāde atvērta no 2023.gada 29.marta līdz 23.aprīlim.

Ukraiņu biologs, ornitologs Mikola Vasilenko līdz kara sākuma visu mūžu dzīvojis Ukrainā un pētījis putnus. Pabeidzis Melitopoles Pedagoģisko universitāti. Studiju gados izgatavojis putnu izbāžņus, kā arī piedalījies Universitātes bioloģijas muzeja veidošanā. Vairāk nekā 30 gadus viņš nostrādājis Zaporižjes Nacionālajā universitātē un bijis mugurkaulnieku zooloģijas, medījamo putnu un zvēru bioloģijas pasniedzējs, bet līdzās zinātnieka darbam aizrāvies arī ar mākslu un ilustrējis publikācijas par putniem.

Karam sākoties, ukraiņu ornitologs devās bēgļu gaitās uz Latviju. Kopš 2022.gada jūnija viņš ir Latvijas Nacionālā dabas muzeja gids, un šis darbs, kā arī Latvijas cilvēku atbalsts viņu iedvesmojis atkal pievērsties gleznošanai un izveidot putnu zīmējumu sēriju, kas būs apskatāma jaunajā izstādē.

„Es esmu ornitologs, tāpēc zīmēju putnus,” saka M. Vasilenko. „Putnu skaistums apbur, to dziesmas sajūsmina un rada neatkārtojamu noskaņu. Zīmēju putnus, kas mīt gan Latvijā, gan Ukrainā. Gan tos, kas aizlido uz siltajām zemēm, gan nometniekus. Ukraiņi tagad ir ļoti līdzīgi gājputniem, kuri, glābjoties no ļaunās ziemas, izklīduši pa visu pasauli. Taču mēs ticam, ka noteikti atgriezīsimies savā Dzimtenē!”


Izstāde „Putni pie mājām”. Mikolas Vasilenko akvareļi 29.03.–23.04.2023. 

Izstāde atvērta muzeja darba laikā:
Pirmdiena – slēgts
Otrdiena – slēgts 
Trešdiena 10.00–17.00
Ceturtdiena 10.00–17.00
Piektdiena 10.00–17.00
Sestdiena 11.00–17.00
Svētdiena 11.00–17.00

Ieeja ar muzeja biļetēm:
Pieaugušie – 3,50 €
Pensionāri, studenti – 2,50 €*
Skolēni – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja izstādē bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi, personām ar ieejas kartēm. Plašāka informācija šeit

Ieeja izstādē ar atlaidi:
Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 20% atlaide


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Attachments