Ģimenes diena „Gājputni”

25.03.2023.
11.0016.00
Notikuma valodas

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 25.martā, no plkst.11.00 līdz plkst.16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Gājputni”, aicinot kopā svinēt pavasara sākumu un tuvāk iepazīt lidojošos pavasara vēstnešus – gājputnus.

Jau ierasts, ka mēneša pēdējā sestdienā Dabas muzejs rīko ģimenes dienu, kas katru reizi tiek veltīta kādam aktuālam dabas tematam. Ģimenes diena ir interesanta bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi uzdevumiem jāmeklē muzeja ekspozīcijās, un tos noskaidrot palīdz arī muzeja pedagogi.

Šoreiz ģimenes diena ir veltīta gājputniem. Tieši viņi, atgriežoties Latvijā no savām ziemošanas vietām, ir vieni no pirmajiem mūsu pavasara vēstnešiem. Ģimenes dienā uzzināsim, kuri ir gājputni un kuri nav, kā putna knābja forma saistīta ar viņa ēdienkarti, kas palīdz atdarināt gājputnu radītās skaņas un cik daudzveidīgas ir putnu ligzdas. Interesanti, ka daži gājputni pamanījušies aizdot savu vārdu arī citiem augiem un dzīvniekiem, un muzeja ekspozīcijā būs atrodami gājputnu dažādie vārda brāļi. Savukārt mājup ikviens varēs doties ar pašdarinātu putniņu.

Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

Lūdzam ņemt vērā, ka muzeja darbalaika sākumā (plkst. 11.00) var veidoties rindas.

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 3,00 € ģimenei. Biļetes varēs iegādāties muzeja kasē.

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,50 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja muzejā bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi un personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Informācija par atlaidēm muzeja biļetēm šeit.

Pievienotie faili