Ģimenes diena „Ciemiņš uz palikšanu”

29.10.2019.
Ķīnas cimdiņkrabis
Ķīnas cimdiņkrabis
Foto - LDM arhīvs
Vides mēnesis un izstāde „Svešie mūsu dabā”
Vides mēnesis un izstāde „Svešie mūsu dabā”
Foto - LDM arhīvs
Ģimenes diena „Ciemiņš uz palikšanu”
Ģimenes diena „Ciemiņš uz palikšanu”
Foto - LDM arhīvs
Notikuma laiks
30.11.2019.
11.0015.00
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV
RU

Sestdien, 30. novembrī, notiks pasākums, kurā bērni un vecāki varēs augu un dzīvnieku sugas, kuru dabiskā izcelsme ir tālu prom no Latvijas, bet kuras bieži sastopamas mūsu dabā.  

Ģimenes dienas kļuvušas par vienu no apmeklētākajiem pasākumiem Latvijas Dabas muzejā. Tās notiek mēneša pēdējā sestdienā un katrā reizē tiek aplūkota kāda dabaszinātņu tēma. 

Šoreiz pasākumā pievērsīsimies svešzemju augu un dzīvnieku sugām. Latvijā savvaļā sastopami vairāki simti augu un dzīvnieku sugu, kuru dabiskā izcelsme ir Amerika, Āzija un citi reģioni. Daļa no šīm sugām sastopamas bieži un kļuvušas labi pamanāmas Latvijas ainavā. Pasākumā varēs uzzināt par kokaugiem, lakstaugiem, gliemežiem, kukaiņiem un zīdītājiem, kas mūsu dabā ir „svešinieki”, bet kļuvuši par ciemiņiem uz palikšanu. Praktiski darbojoties noskaidrosim, kāda ir svešzemju sugu mijiedarbība ar vietējām sugām un ko darīt vai nedarīt, lai nepieļautu to tālāku izplatīšanos.

Satura ziņā pasākums piemērots ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Katrā reizē dalībnieki saņem uzdevumu grāmatiņu un materiālus radošai nodarbei.


Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30).

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.


Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 2,00 € ģimenei.

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,00 €
pensionāriem, studentiem – 2,00 €*
skolēniem – 1,00 €*
*uzrādot apliecību

Visas sezonas garumā, no septembra līdz maijam, kārtējā pasākumā uzrādot kādu no sezonas ģimenes dienas grāmatiņām, jāiegādājas tikai muzeja ieejas biļetes. 

Atbalstītāji