Fotoizstāde „Mans putns 2023”

12.04.2023.
Apodziņš
Foto - I. Pērkone
Kraukļi
Foto - A. Jesko
Mazais mušķērājs
Foto - E. Smislovs
15.04.2023. - 11.06.2023.
Notikuma valodas

Dabas muzejā atklāta fotokonkursa „Mans putns 2023” labāko darbu izstāde. Fotogrāfijas papildina muzeja zooloģiskā krājuma putnu izbāžņi, šoreiz īpaši izceļot vārnveidīgo dzimtas putnus.

Ar mērķi mudināt sabiedrību vērot un iepazīt dabu fotokonkurss „Mans putns” notiek jau vairāk nekā 20 gadus, un tā dalībnieki turpina pārsteigt žūriju un cits citu ar Latvijas dabā uzņemtiem skaistiem un negaidītiem putnu dzīves attēliem. Konkurss vieno cilvēkus laukos un pilsētās ar dažāda līmeņa zināšanām, pieredzi un iespējām kopīgā vaļaspriekā – putnu vērošanā un fotografēšanā.

Konkursā, atbilstoši nolikumam, piedalījās 41 dalībnieks ar 115 fotogrāfijām. Kā atzina žūrija, šogad dalībnieki iesniedza ļoti kvalitatīvas fotogrāfijas un izvēlēties uzvarētājus bija sarežģīti. Līdzās meža pīlēm, baltajiem stārķiem un paugurknābja gulbjiem kameras objektīvā fotogrāfiem bija izdevies noķert arī jūras ērgli, medni, mazo mušķērāju, trīspirkstu dzeni, purva pūci un citus retus un neparastus putnus. Konkursa organizators, Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko laureātiem šogad pirmo reizi pasniedza īpaši konkursam veidotās Līvānu stikla balvas – unikālas putnu statujas – un pauda prieku, ka fotokonkurss joprojām ir aktuāls un tajā piedalās gan dalībnieki ar pieredzi, gan jaunpienācēji.

Izstādē skatāmas 72 fotogrāfijas, ar vismaz vienu darbu pārstāvot katru konkursa dalībnieku. Fotoattēli papildināti ar muzeja zooloģiskā krājuma ornitoloģisko kolekciju izbāžņiem, šoreiz izceļot dienas un nakts plēšputnus. Fotogrāfijas papildina muzeja zooloģiskā krājuma putnu izbāžņi, šoreiz īpaši izceļot vārnveidīgo dzimtas putnus. Izstādes apmeklētāji var aplūkot visas deviņas Latvijā sastopamās vārnveidīgo putnu sugas, tostarp reto melno vārnu un bēdrozi.

Plašāka par konkursa rezultātiem šeit.

Fotoizstāde „Mans putns 2023” 15.04.–11.06.2023.

Izstāde atvērta muzeja darbalaikā:

Pirmdien – slēgts
Otrdien – slēgts
Trešdien 10.00–17.00
Ceturtdien 10.00–19.00
Piektdien 10.00–17.00
Sestdien 11.00–17.00
Svētdien 11.00–17.00

Ieeja ar muzeja biļetēm (izstāde + muzeja pastāvīgās ekspozīcijas):

Pieaugušie – 3,50 €
Studenti – 2,50 €*
Pensionāri – 2,50 €*
Skolēni – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja izstādē bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja publisko maksas pakalpojumu cenrādi, personām ar ielūgumiem.

Ieeja izstādē ar atlaidi – plašāka informācija šeit.

Atbalstītāji