Eksperimentē! Uzzini, kā atpazīt īstu dzintaru

23.03.2020.
Eksperimentē! Uzzini, kā atpazīt īstu dzintaru
Eksperimentē! Uzzini, kā atpazīt īstu dzintaru

Laikā, kad sabiedrības veselība ir kopīgi sargājama un nevaram tikties klātienē, Dabas muzejs sagatavojis eksperimentus, lai dažādotu mājās iespējamās aktivitātes mazajiem dabas pētniekiem.Eksperiments „Kā atpazīt īstu dzintaru” 

Pēc vētrām, kad lielie vēji un jūras bangas pierimušas, dzintaru meklēšana var izvērsties par īpaši jauku nodarbi. Tomēr, īsta dzintari atpazīšana mēdz sagādāt raizes, jo nereti par dzintaru noturam arī brūnganu stikliņu, dzeltenīgu, jūras nopulētu, akmentiņu vai pat plastmasas gabaliņu. 

Viens no veidiem, kā atšķirt dzintaru no citiem materiāliem un ko var izmantot mājas apstākļos ir sālsūdens metode. Tās veikšanai nepieciešams 1l ūdens un 130 grami vārāmā sāls. Sekojiet video pamācībai.

Atgādinām, ka līdzīgs dzintaram ir arī fosfors. Fosfora krāsa ir mazāk izteiksmīga, tas nav tik dzidrs un ir drupenāks, turklāt, nožuvis – uzliesmo. Ja ir aizdomas, ka atrastais gabaliņš varētu būt fosfors, nekādā gadījumā to nedrīkst ilgstoši turēt un sildīt rokās, likt kabatā un nest mājās.


Atgādinām, ka, saskaņā ar 12. marta Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, līdz 14. aprīlim muzejs apmeklētājiem ir slēgts. 


Informācija par vīrusu COVID-19 un valstī ieviesto ārkārtējo situāciju: 
https://arkartassituacija.gov.lv
https://mk.gov.lv/lv/aktualitates/par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu