Lekciju cikls „Dabā ejot uzmanies, bet nebaidies!”

28.04.2021.
Dabā ejot uzmanies, bet nebaidies!
10.05.2021. - 27.05.2021.
17.3019.00
Notikuma valodas

Aizvien aktīvākai kļūstot brīvā laika pavadīšanai dabā, aktuālāki kļūst arī jautājumi par to, vai no dabas ir jābaidās? Vai Latvijas savvaļā sastopami augi un dzīvnieki, kas var apdraudēt cilvēka veselību un pat dzīvību? Kāda ir ieteicamā un dažkārt vienīgā pareizā rīcība, ja notikusi sastapšanās ar savvaļas zvēru, iekodusi čūska, iedzēlusi lapsene, groziņā ielikta šaubīga sēne vai apēsta nepazīstama oga?

Četru lekciju ciklā pieaugušajiem Dabas muzeja zvēru, kukaiņu, sēņu un augu speciālisti kopā ar citiem bioloģijas un medicīnas profesionāļiem stāstīs, kā izvairīties no apdraudējuma savai veselībai un kā rīkoties, ja tomēr nevēlamā saskarsme ir notikusi.

Cikla klausītājiem būs iespēja iesūtīt jautājumus, uz kuriem lekcijas laikā speciālisti centīsies sniegt atbildes.

Lekcijas norisināsies Zoom platformā 10.05., 13.05., 20.05. un 27.05. plkst. 17.30.
Katras lekcijas ilgums ar laiku jautājumiem ~ 90 minūtes.
Maksa par četru lekciju ciklu - 15,00 €.

Lekcijām nepieciešams reģistrēties iepriekš, aizpildot pieteikuma anketu

Lekciju tēmas

10. maijs „Indīgās sēnes un kas jāzina sēņotājiem?”

• Inita Dāniele, Latvijas Nacionālā dabas muzeja mikoloģe, „Lielās Latvijas sēņu grāmatas” līdzautore
  • Roberts Stašinskis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsts

13. maijs „Kukaiņi un citi radījumi, kas kož un kā rīkoties koduma gadījumā?”

• Uģis Piterāns, Latvijas Nacionālā dabas muzeja entomologs
  • Mariana Rižikova, pediatre, Medicīnas centrs ARS

20. maijs „Ko darīt, sastopoties ar rāpuli, abinieku vai meža zvēru?”

• Una Bērziņa, Latvijas Nacionālā dabas muzeja zooloģe
  • Ilmārs Tīrmanis, biologs un dabas pētnieks

27. maijs „Indīgie augi savvaļā un kā rīkoties saindēšanās gadījumā?”

• Laura Grīnberga, Latvijas Nacionālā dabas muzeja botāniķe
Pievienotie faili