Jūs atrodatiesAktualitātes / Rakstu arhīvs / Janvāris 2011

Janvāris 2011


Par 2011. gada dzīvnieku pasludina sikspārni

Platausis

Latvijas Dabas muzejs jaunu gadu tradicionāli iesāk ar Gada dzīvnieka paziņošanu. Šo ceturtdien, 13. janvārī plkst. 12:00 muzeja zooloģijas ekspozīcijā notiks 2011. gada dzīvnieka – sikspārņa – Eiropas platauša (Barbastella barbastellus) pasludināšana.

Ģimenes diena "Baltijas jūra"

dsc_1780.jpg

Latvijas Dabas muzejā 26. februārī no plkst. 11.00 līdz 16.00 vecāki ar savām atvasēm varēs piedalīties ekskursijā, radošajā darbnīcā, dažādās praktiskās nodarbībās un spēlēs izstādē „Sajūti jūru!”.
Mazākajiem apmeklētājiem tiks demonstrēta aizraujoša un izglītojoša animācijas filmiņa „Lasis Ludis un viņa brīnumainā dzīve” plkst. 11.30, 12.30, 13.30, 14.30 un 15.30.

Dabas vakars par Baltijas jūru

izstade_par_baltijas_juru.jpg

Latvijas Dabas muzejā 24. februārī plkst. 18.00 Dabas vakarā „Baltijas jūra – tuvā un svešā, zināmā un nezināmā” visiem interesentiem un dabas draugiem izstādē „Sajūti jūru!” būs lieliska iespēja uzzināt par viegli pamanāmiem un ikdienišķiem, kā arī grūtāk pamanāmiem un tāpēc mazāk iepazītiem objektiem jūrā un tās krastā – iežiem, augiem, putniem, zivīm, zīdītājiem un bezmugurkaulniekiem.

Jaunums Zooloģijas ekspozīcijā

mankuss_2.jpg

Aicinām apmeklētājus nesteigties, muzejā remdēt nogurumu un mierīgi, apsēžoties uz soliem, palasīt to galos izvietoto informāciju – īsus stāstiņus par Latvijas putniem. Šajā informatīvajā materiālā uzzināsiet, kāpēc Latvijas putnu ekspozīcijā apskatāmi tādi putni kā sārtais pelikāns un grifi. Vai un cik bieži šie putni viesojušies Latvijā.

Ģimenes diena „Aizvēsturisko jūru bagātības Dabas muzejā”

fosilija.jpg

Šo sestdien, 29. janvārī, Latvijas Dabas muzejā no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks ģimenes diena „Aizvēsturisko jūru bagātības Dabas muzeja”, kurā ģimenes ar bērniem varēs iepazīt seno jūru iemītniekus, to dzīvesveidu, kā arī uzzināt, kādas fosilās atliekas atrastas Latvijas teritorijā.

Izstāde "Latvijā audzēti āboli"

aboli

Latvijas Dabas muzejā no 26. līdz 30. janvārim interesenti tiek aicināti aplūkot pirmo reizi eksponētas ābolu šķirnes, kas ievāktas pēdējo gadu ekspedīcijās visā Latvijā. Izstādes atklāšana 26. janvārī plkst.12:00.

Dabas vakars muzejā „Fosīlijas manā somā”

fosilija.jpg

Jaunajā sezonā Dabas vakari Dabas muzejā notiek katra mēneša ceturtajā ceturtdienā, kurā patīkamā gaisotnē pie tējas tases un tematiska cienasta ikvienam būs iespēja uzzināt ko jaunu, kā arī dalīties savās zināšanās un pieredzē neformālā gaisotnē, vienkārši un saprotami izzināt sarežģīto un zinātnisko.

Muzejā skolēni spēlēs Ūdru spēles

v.vitolas.jpg

Šo sestdien, 15. janvārī plkst. 14:00, Dabas muzejā notiks konkursa „Ūdru spēles” noslēguma pasākums, kurā piedalīsies skolēni no vairākām Latvijas pilsētām.

Arī šogad Dārziņu gulbji saņems maizi, lai veiksmīgi pārziemotu un sagaidītu pavasari

Gulbji

Atsaucoties Latvijas Dabas muzeja ornitologa un gulbju pētnieka Dmitrija Boiko aicinājumam, pagājušajā ziemā Dārziņu iedzīvotāji sadarbībā ar uzņēmumu „Fazer maiznīcas” un Rīgas Austrumu izpilddirekciju uzsāka regulāru ūdensputnu piebarošanu Dārziņos. Gulbjus baroja 3 reizes nedēļā līdz aprīļa sākumam. Putniem tika izbarota nestandarta kviešu maize, kurai bija beidzies derīguma termiņš.

Pievienotais fails: 

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta