Jūs atrodatiesEkspozīcijas / Ekspozīcija „Cilvēks un vide”

Ekspozīcija „Cilvēks un vide”


Versija drukāšanaiVersija drukāšanaiSend to friendSend to friend

Mēs nemantojam šo zemi no senčiem, mēs to aizņemamies no mūsu bērniem. (Ziemeļamerikas indiāņu sakāmvārds)

Cilvēks ir kļuvis par nozīmīgāko dabas pārveidotāju, tāpēc tās resursi un bagātības jāizmanto saudzīgi, lai to pietiktu ne vien šodienas vajadzībām, bet arī nākotnē. To apzinoties, vides aizsardzība un cilvēces ilgtspējīga attīstība mūsdienās kļūst arvien aktuālāka.

Latvijas Dabas muzejā ekspozīcija par vides aizsardzības problēmām ir bijusi aplūkojama jau kopš 1977. gada. Pilnībā atjaunota un pārveidota tā  tika atklāta 2011. gada 25. maijā, noslēdzot muzeja 165. jubilejas gadu.

Ekspozīcijā vienkāršā un interaktīvā veidā ir iespējams iepazīties ar ekoloģijas pamatjautājumiem. Var izsekot fotosintēzes procesa atšķirībām dienā un naktī, noskaidrot un izprast organismu mijiedarbību un barības ķēdes nozīmi dabā un iepazīties ar alternatīvās enerģijas veidiem.

Ekspozīcijā plaši tiek atspoguļotas aktuālās Latvijas un pasaules vides piesārņojuma un dabas resursu izmantošanas problēmas, kā arī to iespējamie risinājumi. Katrs apmeklētājs var izmēģināt savus spēkus, minot velosipēda pedāļus un ražojot elektrību.

Jaukā animācijas filmiņā Pilieniņš pastāstīs par ūdens pasaules daudzveidību un to, ko mēs katrs varam darīt, lai ūdeni taupītu un nepiesārņotu; savukārt kurmītis Kvēps parādīs, kas notiek augsnē un cik tā ir nozīmīga visam dzīvajam uz Zemes.

Stereoskopijas aparātā apmeklētājiem ir iespēja aplūkot trīsdimensiju attēlus, kas līdz šim muzejā nebija iespējams.

Atsevišķa sadaļa ekspozīcijā veltīta Baltijas jūras piesārņojuma un ekosistēmas saglabāšanas jautājumiem. Īsas animācijas filmiņas uzskatāmi parāda jūras un arī citu ūdenstilpju piesārņojuma avotus un ietekmi.

Aicinām apzināties mūsu dabas bagātības un izprast, ka katrs no mums ir atbildīgs par to saudzēšanu un ilgtspējīgu izmantošanu!

Ekspozīcija „Cilvēks un vide” ir tapusi ar Norvēģijas divpusējā finanšu instrumenta un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu.

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta