Jūs atrodatiescielavas gudrības

cielavas gudrības


Konkursa "Cielavas gudrības” 10. jubilejas finālspēle

Foto - LDM arhīvs

Otrdien, 6.jūnijā, atzīmējot Vides dienu, Jaunmoku pilī notiks muzeja ilggadējā konkursa „Cielavas gudrības” 10. jubilejas finālspēle. „Cielavas gudrības” ir Dabas muzeja speciālistu organizēts konkurss 5. un 6. klašu skolēniem, kura mērķis ir veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm.

Pievienotais fails: 

Konkursa “Cielavas gudrības” trešās atlases anketas “Gaiss” rezultāti

Foto - LDM arhīvs

Noskaidroti šīs sezonas pēdējās atlases anketas rezultāti.

Šoreiz tika iesūtītas 45 komandu anketas no Aizupes, Babītes, Biķerniekem, Ciblas, Dzelzavas, Grobiņas, Gulbenes, Inešiem, Jelgavas, Jēkabpils, Kalnciema, Kalupes, Krotes, Liepnas, Lubānas, Rīgas, Rugājiem, Rūjienas, Sējas, Siguldas, Skrundas, Straupes, Tilžas, Trikātas un Vārkavas.

Pievienotais fails: 

Konkursa "Cielavas gudrības" trešā atlases anketa "Gaiss"

Kukainis_gaisā

Izsludinām konkursa „Cielavas gudrības” trešās kārtas atlases anketu „Gaiss”.
Gaiss mūs apņem no visām pusēm, un ir svarīgs gan mums, cilvēkiem, gan visiem citiem Zemes iemītniekiem. Tāpēc šajā reizē apskatīsim nelielu daļu par un ap šo tēmu.

Pievienotais fails: 

Konkursa “Cielavas gudrības” otrās atlases anketas “Ūdens” rezultāti

Kemeru_purvs_FotoDMeiere

Noslēgusies otrās atlases anketas iesūtīšana, kā arī rezultāti ir apkopoti un labākās 10 komandas noskaidrotas.

Pievienotais fails: 

Otrās spēles atlases anketa "Ūdens"

Dīķis. Foto: D.Meiere

Izsludinām konkursa „Cielavas gudrības” otro atlases anketu „Ūdens”.

Ūdens sedz lielāko daļu planētas un ir ļoti svarīgs visiem dzīvajiem organismiem. Tāpēc šajā reizē apskatīsim nelielu daļu par un ap šo tēmu.

Pievienotais fails: 

Pirmās atlases anketas „Zeme” rezultāti

Publicitātes foto

Konkursa „Cielavas gudrības” žūrija ir apkopojusi jaunās sezonas pirmās atlases anketas un ir gatava paziņot rezultātus!

Sākam konkursa „Cielavas gudrības” 10. sezonu!

Notikuma datums: 
O, 18/10/2016 (Visu dienu) - T, 16/11/2016 (Visu dienu)
Publicitātes foto

Klāt ir konkursa „Cielavas gudrības” jaunā – jubilejas sezona! Aicinām zinātkāros 5. un 6. klašu skolēnus pārbaudīt esošās un iegūt jaunas zināšanas, piedaloties šajā konkursā.

Pievienotais fails: 

Muzejā noslēgusies sezonas pēdējā, trešā atlases spēle "Putni"

Ķīvītes olas modelis

Dabas muzejā sestdien, 2. aprīlī, notika konkursa "Cielavas gudrības" šīs sezonas pēdējā atlases spēle, kas bija veltīta visdažādākajiem putniem. Jautājumi bija par putnu izskatu, pielāgojumiem, barību un migrāciju. Dalībniekiem vajadzēja pazīt putnus pēc silueta, balsīm, saprast, kādas kuram putnam ir olas un daudzi citi.

Trešā atlases anketa "Putni" gatava aizpildīšanai!

Namibija> Foto D.Meiere

Gaidot pēdējo šīs sezonas atlases spēli, esam sagatavojuši trešo atlases anketu, kas šoreiz ir veltīta Latvijas un pasaules putniem. Pievērsīsim uzmanību putnu daudzveidībai, to pielāgojumiem dzīvesveidam, ligzdu un olu dažādībai. Nedaudz nenopietns jautājums būs par putniem - animācijas filmu varoņiem.

Muzejā notikusi otrā atlases spēle "Četrkājaiņi"

Cielavas_spele_muzeja

Sestdien, 6.februārī, Dabas muzejā norisinājās konkurs devītās sezonas otrā atlases spēle par četrkājainiem dzīvniekiem - abiniekiem, četrkājainiem rāpuļiem un zīdītājiem. Spēlē piedalījās skolēni, kuri bija viscītīgāk strādājusi, aizpildot atlases anketu. Bērni bija atbraukuši no Bauskas, Ciblas, Daudzeses, Engures, Rēzeknes, Rugājiem un Zilupes.

Otrā atlases anketa par četrkājaiņiem!

Notikuma datums: 
C, 17/12/2015 (Visu dienu) - P, 15/01/2016 (Visu dienu)
Kirzaka_Madeira_DMeiere

Konkursa "Cielavas gudrības" otrajā spēlē runāsim par dažnedažādiem četrkājainiem dzīvniekiem - rāpuļiem, abiniekiem un zīdītājiem. Tēma tik plaša un interesanta, ka nebija viegli izvēlēties, par ko tad tieši uzdot jautājumus! Tomēr beigu beigās žūrija ir sagatavojusi atlases anketu un tagad darbiņš jums, jaukie un zinātkārie piekto un sesto klašu skolēni.

Muzejā notiks konkursa "Cielavas gudrības" spēle "Kukaiņi"

Notikuma datums: 
O, 01/12/2015 (Visu dienu) - S, 05/12/2015 (Visu dienu)
p1100607m.jpg

Konkursa „Cielavas gudrības” žūrija ir apkopojusi jaunās sezonas pirmās atlases spēles pieteikumus un ir gatava paziņot pirmās spēles muzejā dalībniekus!

Sākam devīto sezonu konkursam "Cielavas gudrības"!

Notikuma datums: 
C, 22/10/2015 (Visu dienu) - P, 23/11/2015 (Visu dienu)
Acainais raibenis. Foto: U.Bērziņa

Šajā skaistajā krāsaino lapu laikā aicinām zinātkāros 5. un 6. klašu skolēnus sarosīties dalībai konkursā "Cielavas gudrības". Konkurss notiek jau devīto sezonu, un visi, kas vēlēsies, varēs pārbaudīt zināšanas un uzzināt daudz jauna un pārsteidzoša.

Spēles "Cielavas gudrības" fināls Līgatnes dabas takās

Notikuma datums: 
O, 02/06/2015 (Visu dienu)
spēles dalībnieki Līgatnes dabas takās

Tuvojoties jaunajai konkursa "Cielavas gudrības sezonai", neliels atskats uz jūnijā notikušo finālspēli. Tā pulcēja dalībniekus no Saldus, Zilupes, Brocēniem, Skaistkalnes, Babītes, Rugājiem, Ciblas, Žīguriem, Vidučiem, Rekavas, Vecpiebalgas, Vijciema un Bukaišiem.

Muzejā notikusi konkursa "Cielavas gudrības" trešā spēle "Okeāns"

Spēles Okeāns uzvarētāji

Sestdien, 11. aprīlī, noskaidrojām trīs šīs sezonas pēdējās atlases kārtas uzvarētājus. Šoreiz visus uzvaras laurus plūca Rugāju novada vidusskolas audzēkņi skolotājas Lolitas Krebses vadībā. Finālā iekļuva Elgars Adelčs, Madara Ieviņa un Valters Šmagris. Tagad ir īss atelpas brīdis, lai sāktu gatavoties finālspēlei, kas notiks 2.jūnijā.

Muzejā notiks sezonas pēdējā spēle "Okeāns"

Notikuma datums: 
C, 02/04/2015 (Visu dienu)
Atlantijas okeāns pie Madeiras. Foto D. Meiere

Jau pēc nedēļas, 11. aprīlī plkst. 12.00 muzejā notiks šīs sezonas pēdējā atlases spēle, un tā būs veltīta okeāniem un jūrām.

Trešā atlases anketa "Okeāns"

Vidusjūra. Foto - D.Meiere

Sveicināti, mūsu konkursa esošie un topošie dalībnieki! Esam sagatavojušas trešo, šīs sezonas pēdējo, atlases anketu. Tā veltīta pasaules okeāniem, jūrām un daudzveidīgajai augu un dzīvnieku valstij tajos. Mums šķiet, ka jautājumi šoreiz ir grūti, tomēr ceram, ka atbilžu meklēšana jums būs tikpar aizraujoša, cik mums - to izgudrošana. Mūsuprāt, daži no jautājumiem liks jums arī pasmaidīt!

Pievienotais fails: 

Muzejā noslēgusies otrā atlases spēle "Kalni"

spēle Kalni

Sestdien, 7.februārī, Dabas muzejā sagaidījām tos veiksmīgos, kuri bija iekļuvuši otrajā konkursa "Cielavas gudrības" atlases spēlē un noskaidrojām trīs labākos, kuri iekļuva konkursa finālā. Šoreiz spēle bija veltīta kalniem, un speles laikā "ceļojām" pa augstākajām virsotnēm, iepazinām kalnu augus un dzīvniekus. Dalībnieki prezentēja arī savus mājas darbus - īsus stāstus par kādu kalnu masīvu.

Tuvojas otrā atlases spēle "Kalni"

Notikuma datums: 
C, 29/01/2015 (Visu dienu) - S, 07/02/2015 (Visu dienu)
Alpu pļava. Foto: D.Meiere

Ar prieku paziņojam, ka ir zināmi otrās atlases spēles "Kalni" dalībnieki. Spēle notiks Latvijas Dabas muzejā 7.februārī plkst. 12.00. Skolēni no visiem Latvijas novadiem bija iesūtījuši pārdomātas anketas. Jau atkal jāsaka, ka nebija viegli izvērtēt, kurus aicināt uz spēli.

Otrā atlases anketa "KALNI"

Notikuma datums: 
C, 18/12/2014 (Visu dienu) - P, 12/01/2015 (Visu dienu)
Alpi. Foto D.Meiere

Izsludinām otrās atlases spēles "Kalni" atlases anketu. Līdz 12.janvārim 5. - 6. klašu skolēniem ir iespēja aizpildīt anketu un iekļūt otrajā atlases spēle, kura plānota februāra sākumā. Konkursa žūrija novēl visiem labu veiksmi, meklējot atbildes uz jautājumiem un gaišus priecīgus Ziemassvētkus!

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta