Jūs atrodatiescielavas gudrības

cielavas gudrības


Konkursa "Cielavas gudrības" 11.sezonas finālspēles rezultāti

Fināls Lielvārdē

Šajā sezonā konkursā piedalījās 93 komandas, iesaistījās 279 skolēni un muzejā iesūtītas 308 anketas no vairāk nekā 40 skolām, bet sezonai noslēdzoties ir noskaidroti uzvarētāji.

Jaunās 2018./2019. gada sezonas pirmā atlases anketa

rudens_Latgale

Sākusies jaunā – 12. sezona konkursam ”Cielavas gudrības”! Šoreiz pētīsim un izzināsim Baltijas valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ģeogrāfiju, augu, dzīvnieku un sēņu valsti, dabas vērtības, kā arī dabas un vides aizsardzību.

Pievienotais fails: 

Drīzumā uzsāksies konkursa "Cielavas gudrības"12. sezona

brūklene

Sveicināti rudenī! Jau divpadsmito sezonu esam gatavi uzsākt kārtējo sezonu konkursam "Cielavas gudrības". Iepriekš esam ar jautājumu un spēļu palīdzību ceļojuši pa Latviju un pasauli, iepazinuši augus, dzīvniekus, sēnes, iežus un minerālus gan tuvumā, gan tālumā. Šoreiz nedaudz patriotiskās noskaņās pievērsīsimies Baltijas valstīm - tās visas šogad svin 100 gadu valsts neatkarības jubileju.

Pievienotais fails: 

Noskaidroti Cielavas gudrību finālisti

Purva dzērvenes pavasarī

Ir noslēgusies gan konkursa pēdējā atlases kārta “Latgale”, gan zināmas 11 labākās komandas, kas kopvērtējumā ieguvušas vislielāko punktu skaitu un turpinās spēli finālā.

Konkursa „Cielavas gudrības" 4. atlases anketa LATGALE

Notikuma datums: 
C, 08/02/2018 (Visu dienu) - T, 07/03/2018 (Visu dienu)
Latgale

Pēdējā atlases anketa ir klāt! Iepriekš sagatavoti un pildīti uzdevumi par Kurzemi, Zemgali un Vidzemi, bet šoreiz ir laiks zilo ezeru zemei – Latgalei. Aicinām meklēt atbildes uz jaunās anketas jautājumiem! Lai izdodas vēl pēdējā anketā sasniegt augstus rezultātus, bet pēc tam skaitīsim visus sezonas laikā iegūtos punktus un labākās komandas gaidīsim finālā.

Konkursa “Cielavas gudrības” trešās anketas “KURZEME” rezultāti

Venta

Dalībnieku komandas ir kārtīgi darbojušās un esam saņēmuši 77 anketas. Cītīgi pastrādājusi arī Cielavas gudrību žūrija, kura izlabojusi iesūtītos darbus, tāpēc pielikumā atrodami jaunākie rezultāti.

Pievienotais fails: 

"Cielavas gudrības" - trešā atlases anketa "Kurzeme"

Publicitātes foto

Jauns gads, jauni uzdevumi! Turpināsim apzināt daļu no Latvijas dabas vērtībām un mūsu valsts ģeogrāfiju. Līdz šim uzdevumi bijuši par Vidzemi un Zemgali, bet tagad pienākusi kārta Kurzemei. Aicinām meklēt atbildes uz jaunās anketas jautājumiem! Lai arī 2018. gadā dalībniekiem nepazūd zinātkāre un apņēmība, piedaloties konkursā!

Pievienotais fails: 

Konkursa “Cielavas gudrības” otrās anketas “ZEMGALE” rezultāti

1400194_1252375968122676_2351226647918054221_o.jpg

Skaistajiem Ziemassvētkiem tuvojoties, esam saņēmuši 78 komandu anketas. Liels prieks, ka joprojām ir liela atsaucība un vēlme izzināt Latvijas dabu. Saņemtas anketas gan no iepriekš aktīvām komandām, gan jaunām.

Pievienotais fails: 

"Cielavas gudrības" - otrā atlases anketa "Zemgale"

Lielupe rudenī

Pavisam nesen noslēdzies “Cielavas gudrību” pirmās anketas uzdevumu risināšanas un labošanas posms, bet nu jau pieejami jautājumi nākamajai daļai. Šoreiz ar anketas aizpildīšanas palīdzību iepazīsim Zemgales novadu.

Pievienotais fails: 

Konkursa “Cielavas gudrības” pirmās anketas “VIDZEME” rezultāti

Vidzemes_jurmala

Paldies par atsaucību un interesi piedaloties pirmās anketas uzdevumu risināšanā! Iepazīta neliela daļa no Vidzemes ģeogrāfijas un dabas vērtībām, bet jau 23. novembrī būs pieejama otrā anketa par Zemgali.

Pievienotais fails: 

Konkursa "Cielavas gudrības” 10. jubilejas finālspēle

Foto - LDM arhīvs

Otrdien, 6.jūnijā, atzīmējot Vides dienu, Jaunmoku pilī notiks muzeja ilggadējā konkursa „Cielavas gudrības” 10. jubilejas finālspēle. „Cielavas gudrības” ir Dabas muzeja speciālistu organizēts konkurss 5. un 6. klašu skolēniem, kura mērķis ir veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm.

Pievienotais fails: 

Konkursa “Cielavas gudrības” trešās atlases anketas “Gaiss” rezultāti

Foto - LDM arhīvs

Noskaidroti šīs sezonas pēdējās atlases anketas rezultāti.

Šoreiz tika iesūtītas 45 komandu anketas no Aizupes, Babītes, Biķerniekem, Ciblas, Dzelzavas, Grobiņas, Gulbenes, Inešiem, Jelgavas, Jēkabpils, Kalnciema, Kalupes, Krotes, Liepnas, Lubānas, Rīgas, Rugājiem, Rūjienas, Sējas, Siguldas, Skrundas, Straupes, Tilžas, Trikātas un Vārkavas.

Pievienotais fails: 

Konkursa "Cielavas gudrības" trešā atlases anketa "Gaiss"

Kukainis_gaisā

Izsludinām konkursa „Cielavas gudrības” trešās kārtas atlases anketu „Gaiss”.
Gaiss mūs apņem no visām pusēm, un ir svarīgs gan mums, cilvēkiem, gan visiem citiem Zemes iemītniekiem. Tāpēc šajā reizē apskatīsim nelielu daļu par un ap šo tēmu.

Pievienotais fails: 

Konkursa “Cielavas gudrības” otrās atlases anketas “Ūdens” rezultāti

Kemeru_purvs_FotoDMeiere

Noslēgusies otrās atlases anketas iesūtīšana, kā arī rezultāti ir apkopoti un labākās 10 komandas noskaidrotas.

Pievienotais fails: 

Otrās spēles atlases anketa "Ūdens"

Dīķis. Foto: D.Meiere

Izsludinām konkursa „Cielavas gudrības” otro atlases anketu „Ūdens”.

Ūdens sedz lielāko daļu planētas un ir ļoti svarīgs visiem dzīvajiem organismiem. Tāpēc šajā reizē apskatīsim nelielu daļu par un ap šo tēmu.

Pievienotais fails: 

Pirmās atlases anketas „Zeme” rezultāti

Publicitātes foto

Konkursa „Cielavas gudrības” žūrija ir apkopojusi jaunās sezonas pirmās atlases anketas un ir gatava paziņot rezultātus!

Sākam konkursa „Cielavas gudrības” 10. sezonu!

Notikuma datums: 
O, 18/10/2016 (Visu dienu) - T, 16/11/2016 (Visu dienu)
Publicitātes foto

Klāt ir konkursa „Cielavas gudrības” jaunā – jubilejas sezona! Aicinām zinātkāros 5. un 6. klašu skolēnus pārbaudīt esošās un iegūt jaunas zināšanas, piedaloties šajā konkursā.

Pievienotais fails: 

Muzejā noslēgusies sezonas pēdējā, trešā atlases spēle "Putni"

Ķīvītes olas modelis

Dabas muzejā sestdien, 2. aprīlī, notika konkursa "Cielavas gudrības" šīs sezonas pēdējā atlases spēle, kas bija veltīta visdažādākajiem putniem. Jautājumi bija par putnu izskatu, pielāgojumiem, barību un migrāciju. Dalībniekiem vajadzēja pazīt putnus pēc silueta, balsīm, saprast, kādas kuram putnam ir olas un daudzi citi.

Trešā atlases anketa "Putni" gatava aizpildīšanai!

Namibija> Foto D.Meiere

Gaidot pēdējo šīs sezonas atlases spēli, esam sagatavojuši trešo atlases anketu, kas šoreiz ir veltīta Latvijas un pasaules putniem. Pievērsīsim uzmanību putnu daudzveidībai, to pielāgojumiem dzīvesveidam, ligzdu un olu dažādībai. Nedaudz nenopietns jautājums būs par putniem - animācijas filmu varoņiem.

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta