Вы просматриваетеIzstāde „Zvīņu spoguļos’’

Izstāde „Zvīņu spoguļos’’

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date:
Wed, 15/11/2017 - 16:00 - Sun, 25/03/2018 - 17:00
Foto - LDM arhīvs

Izstāde „Zvīņu spoguļos’’ saistošā veidā stāsta par Latvijas saldūdeņos sastopamajām zivīm un to dzīvesveidu.

Izstādē „Zvīņu spoguļos” stāstām par Latvijas saldūdens zivīm un tās ietekmējošiem faktoriem. Apskatām izskata, barošanās, migrācijas un vairošanās īpatnības, kā arī šo dzīvnieku saistību ar pārējiem ūdens iemītniekiem – augiem, zīdītājiem, putniem un bezmugurkaulniekiem. Upēs un ezeros zivīm ir ne mazums ienaidnieku – tās ir barības avots ne tikai cilvēkiem, bet arī citām dzīvām būtnēm.

Zivis un citus ūdens iemītniekus piedāvājam iepazīt, piedaloties dažādās aktivitātēs: skaidrojam, kā noteikt zivju vecumu pēc to zvīņām, mācām kā atpazīt zivju sugas, salīdzinām to svaru, stāstām par zivju barošanās tīklu un par Latvijā sastopamajiem ūdens augiem. Tāpat izstādē pievēršam uzmanību zivju resursu saglabāšanas jautājumiem un runājam par videi draudzīgu makšķerēšanu.

Izstāde par saldūdens zivīm Dabas muzejā tiek veidota pirmo reizi, tajā ir iespēja aplūkot zivju mulāžas no Dabas muzeja zivju krājuma, kas nav apskatāmi pastāvīgajās ekspozīcijās.

• Skolēnu grupām izstādes laikā iespējams pieteikties uz nodarbību „Vai zivis meklē, kur dziļāks?”, kurā tiek aplūkota Latvijas saldūdens zivju daudzveidība, aizsardzība un dzīves vide.
  • Ģimenēm ar bērniem un visiem interesentiem sestdienās un svētdienās piedāvājam bezmaksas pārskata ekskursiju izstādē latviešu valodā plkst. 12.00 un 14.00.

Projekta „Izstāde „Zvīņu spoguļos”” īstenošanu finansiāli atbalsta Zivju fonds, projektu īsteno Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Dabas muzeja atbalsta biedrību. Izstādes tapšanā īpašu paldies sakām zinātniskajam konsultantam hidrobiologam Dāvim Ozoliņam un zivju audzētavas „Tome” vadītājam Ivaram Putviķim.

Izstādes darba laiks:
T. – no 10.00 līdz 17.00
C. – no 10.00 līdz 19.00
P.– no 10.00 līdz 17.00
S., Sv. – no 11.00 līdz 17.00

Biļešu cenas izstādē:

pieaugušajiem – 1.80€
pensionāriem, studentiem – 1.20€*
skolēniem – 0.80€
*uzrādot apliecību

Kompleksā biļete (izstāde + muzejs ar 20% atlaidi):

pieaugušajiem – 3.80€