Вы просматриваетеIzstāde "Dālijas 2017"

Izstāde "Dālijas 2017"

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date:
Thu, 07/09/2017 - 10:00 - Sun, 10/09/2017 - 17:00
Foto - LDM arhīvs

Rudens karalienes – dālijas – Dabas muzejā būs apskatāmas no 7. līdz 10. septembrim. Izstāde tapusi sadarbībā ar selekcionāriem un audzētājiem no Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekcijas, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza un Salaspils Nacionālā botāniskā dārza.

Dālijas ir ļoti dažādas gan pēc sava izmēra, gan krāsas un ziedkopu formas. Izstādē Latvijas Dabas muzejā būs apskatāmas vienkāršās (nepildītās), dekoratīvās (platziedu), anemoņu, pomponu, lodveida, apkakļu, ūdensrožu un citas dāliju grupas.

Rudens karalienēm skarbie vasaras apstākļi nav kaitējuši, un šogad dālijas zied krāšņi un bagātīgi. Kā pastāstīja audzētāji, „vasaras sākumā dāliju augšana un attīstība tomēr aizkavējās, bet patlaban zied lielākā daļa dāliju”. Tādēļ arī izstāde solās būt bagātīga, ar vairāk nekā 300 gan Latvijā selekcionētām, gan no citām valstīm atceļojušām dāliju šķirnēm.

Šogad izstādē piedalīsies un apmeklētājus par dāliju stādīšanu un audzēšanu konsultēs gan Latvijas Universitātes Botāniskā dārza un Salaspils Nacionālā botāniskā dārza pārstāvji, gan ilggadējie Dabas muzeja ziedu izstāžu dalībnieki un entuziasti: Helga Ancāne, Aivars Baroniņš, Rita Zaļā, Alvis Vītols un citi.

Izstādes atklāšana 7. septembrī plkst. 12.00 muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:

C. 12.00–19.00