Вы просматриваетеKoncertsaruna "Dārgakmeņu varavīksne"

Koncertsaruna "Dārgakmeņu varavīksne"


Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date: 
Thu, 23/02/2017 - 18:30 - 20:30
Foto - LDM arhīvs

Ceturtdien, 23. februārī, plkst. 18.30 Latvijas Dabas muzejā notiks kārtējais koncertsarunu cikla „Dabas akadēmija” pasākums, kura tēma šoreiz būs dārgakmeņi dabā un cilvēku dzīvē, kā arī mūzikā – J.Vītola svītu „Dārgakmeņi” izpildīs Sinfonietta Rīga stīgu kvartets.

Koncertsarunu cikla „Dabas akadēmija” sezonas otrais pasākums „Dārgakmeņu varavīksne” Dabas muzejā pulcēs īpašus viesus un māksliniekus, kas apmeklētājiem atklās skaisto, mirdzošiem kristāliem bagāto, bet nedaudz noslēpumaino dārgakmeņu pasauli. Muzeja mineraloģes Sanitas Lielbārdes stāsts sniegs priekšstatu par minerāliem, kas uzskatāmi par dārgakmeņiem, to veidiem, īpašajām pazīmēm un atradnēm. Vakara vieslektors VSIA „Latvijas proves birojs” eksperts Pēters Brangulis iepazīstinās ar vērtīgo minerālu atpazīšanas un novērtēšanas metodēm, kā arī dārgakmeņu pielietojumu.

Dārgakmeņu vakarā skanēs J.Vītola svītas „Dārgakmeņi” apdare, ko speciāli šim pasākumam radījusi jaunā komponiste Madara Pētersone. Skaņdarba pirmatskaņojumu izpildīs Sinfonietta Rīga stīgu kvartets – vijolnieces Kristīna Šīrante un Agnese Kanniņa-Liepiņa, altists Artūrs Gailis un čellists Kārlis Klotiņš.

Koncertsaruna notiks ceturtdien, 23. februārī, plkst. 18.30 ekspozīcijā „Mineraloģija”. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas muzeja kasē muzeja darba laikā.

Biļešu cenas:

pieaugušajiem - 3,00 €
pensionāriem - 2,00 €*
skolēniem - 1,40 €*

Pirmskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

*uzrādot apliecību

Dabas akadēmija” ir koncertsarunu cikls, kas ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu notiek Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijās un kurā dabas un vides procesu izziņa apvienota ar nelielu koncertprogrammu profesionālā izpildījumā.

Sezonas noslēguma pasākums „Gliemežu klusums” notiks 20. aprīlī plkst. 18.30 Entomoloģijas ekspozīcijā.

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets

M.Pētersone (Foto - A.Reķe)

Pievienotais fails: 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Поиск