Вы просматриваетеKrājuma sestdienas

Krājuma sestdienas

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date:
Sat, 12/12/2015 - 12:00
Sat, 12/12/2015 - 13:30
Publicitātes foto

Sestdien, 12. decembrī, Latvijas Dabas muzeja krājuma sestdienas notiek katrā otrajā mēneša sestdienā, un dod iespēju tikties ar vairākiem muzeja speciālistiem un izzināt bagātīgo muzeja krājumu par vairākām tēmām vienā dienā.  Šajā krājuma sestdienā plkst. 12:00 un 13:30  - „Granāti”, „Jūras iemītnieku pārakmeņojumi”.

Kopā ar muzeja paleontologu Ivaru Zupiņu varēs iepazīt simtiem miljonu gadu senas liecības par aizvēsturiskiem ūdens iemītniekiem - to pārakmeņojumus, kā arī uzzināt, kur Latvijā meklējamas fosilijas.

Muzeja vecākā mineraloģe Sanita Lielbārde savukārt iepazīstinās ar minerāliem – granātiem. Tie tiek dēvēti arī par mīlestības, naida un asins minerāliem, kas jau sen daiļojuši cilvēku dzimumu. To amuleti ir visu ceļotāju sargs un pozitīvo emociju uzturētājs. Granāti ir plaša minerālu grupa, ko raksturo dažāds minerālu sastāvs un krāsa, bet apbrīnojama ir kristālisko formu pastāvība.

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs, un lielākā tā daļa ikdienā nav redzama apmeklētājiem. Tāpēc arī šogad turpinām krājuma priekšmetu demonstrēšanas ciklu ar tematiskiem pasākumiem sestdienās. Krājuma sestdienās apmeklētāji varēs apskatīt un izpētīt muzeja priekšmetus no dažādām kolekcijām.

Krājuma demonstrēšana iekļauta muzeja ieejas biļetes cenā (atsevišķa biļete nav jāiegādājas).