Вы просматриваетеDabas muzejā notiks pasākums „Kazas gads ir klāt!”

Dabas muzejā notiks pasākums „Kazas gads ir klāt!”


Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date: 
Sat, 14/02/2015 - 14:00 - 15:30
Foto - Latvijas Kazu audzētāju asociācija

Sestdien, 14. februārī, plkst. 14:00 aicinām uz tematisku pasākumu, kurā uzzināsim par iemīļotu un ražīgu mājdzīvnieku kazu. Dabas muzejā būs iespēja tikties ar Latvijas Kazu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāju Liānu Apini.

 

Mājas kaza ir kazu ģints pārstāve, kuras priekštece ir savvaļas kaza, kas apdzīvo Tuvos Austrumus un Austrumeiropu. Senākie mājas kazu kauli ir atrasti Gandždarehas neolīta apmetnē Irānā Zāgrosa kalnos, tie ir apmēram 10 000 gadu veci. Kazas audzē, lai iegūtu kazu vilnu, pienu un gaļu.

Muzeja antropoloģijas speciāliste Aili Marnica stāstīs par kazu attīstības vēsturi, kas sākusies vairāku tūkstošu gadu tālā pagātnē, par to priekšteču ienākšanu Latvijas teritorijā un lomu seno cilvēku dzīvē. Latvijas Kazu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Liāna Apine dalīsies zināšanās par kazu turēšanas nozīmi latviešu dzīvē – audzēšanu un garšīgajiem kazas piena produktiem.

Mazajiem muzeja apmeklētājiem būs sarūpēts mīļš pārsteigums – varēs satikt kazlēnu, kura vārda došanas svētkus svinēsim kopā.

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Поиск