Вы просматриваетеFotoizstāde "Vilks Igaunijā"

Fotoizstāde "Vilks Igaunijā"

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date:
Thu, 03/04/2014 - 10:00 - Sun, 11/05/2014 - 17:00
Fotoizstāde "Vilks Igaunijā". Foto - LDM arhīvs

Izstāde pagarināta līdz 10. maijam.

Atzīmējot pelēkā vilka (Canis lupus) nominēšanu par Gada dzīvnieku 2014 Latvijā, Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar žurnālu Loodusesõber („Dabas draugs”) un informācijas vietni Looduskalender (Dabas kalendārs) Igaunijā, un Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu (LVMI) "Silava" piedāvā fotoizstādi „Vilks Igaunijā”.

Izstādē apskatāmas divdesmit Igaunijā uzņemtas fotogrāfijas, kurās redzamas vilku darbības pazīmes, to pēdas, iemītās takas, kā arī paši vilki. Īpašu vērtību fotogrāfijām piešķir katra autora personīgais stāsts par iemūžināto notikumu. Fotogrāfijas papildinātas ar Dabas muzeja un LVMI „Silava” speciālistu komentāriem par vilkiem raksturīgo uzvedību, to pētniecības metodēm, medībām un fotogrāfijās iemūžinātajiem mirkļiem līdzīgiem novērojumiem Latvijā.

Igaunijā pelēkais vilks par Gada dzīvnieku tika nominēts aizvadītajā 2013. gadā. Atšķirībā no Latvijas, kur Gada dzīvnieku nosaka viena organizācija - Latvijas Dabas muzejs - Igaunijā lēmuma pieņemšanā piedalās pārstāvji no dažādām ar dabu un vidi saistītām organizācijām un institūcijām. Lai rosinātu diskusijas par vilkiem un mudinātu cilvēkus doties dabā, Loodusesõber un Looduskalender redaktori rīkoja fotokonkursu "Pelēcis un viņa gaitas". Kā pastāstīja konkursa rīkotāji, "lielākās bažas bija par to, kā salīdzināt ideālus National Geographic stila kadrus, kas uzņemti ar profesionālu aprīkojumu ar fotogrāfijām, kas tapušas bez šādas tehnikas". Rezultātā konkursā tika iesniegtas 59 fotogrāfijas, kas ir necerēti daudz, zinot vilka uzvedību un raksturu. Lielākoties tika iesniegti tieši tādi darbi, kādus organizatori bija cerējuši saņemt - izglītojošas, personiskas bildes ar klātbūtnes sajūtu.

Izstādes atklāšanā. No kreisās: Mats Kangur (Looduskalender), Helen Arusoo (Loodusesõber), Jānis Ozoliņš (LVMI "Silava"), Mati Vaarmann (Igaunijas vēstnieks Latvijā), Skaidrīte Ruskule (Dabas muzejs), Guna Bagrade (Dabas muzejs). Foto - LDM arhīvs

Dabas muzejā izstāde skatāma līdz 3. maijam Zooloģijas ekspozīcijā ar muzeja ieejas biļetēm . Izstāde atvērta muzeja darba laikā.

Video:
See video