You are hereDabas muzejā notiks ģimenes diena "Āpša labirinti"

Dabas muzejā notiks ģimenes diena "Āpša labirinti"

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date:
Sat, 30/01/2016 - 11:00 - 16:00
publicitates_foto.jpg

Sestdien, 30. janvārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Latvijas Dabas muzejā notiks ģimenes diena, kurā šoreiz muzeja speciālisti iepazīstinās interesentus ar 2016. gada dzīvnieku – āpsi (Meles meles).

Jau tradicionāli katra mēneša pēdējā sestdienā Dabas muzejā notiek ģimenes diena. Pirmais pasākums 2016. gadā veltīts janvāra TOP tēmai – gada dzīvniekam āpsim. Bet vai ar to ir mazinājies tā noslēpumainības statuss? Cik daudz mēs zinām par šo visai parasto mūsu mežu iemītnieku? Vai jums ir gadījies viņu sastapt dabā? Izrādās, ka tas nemaz nav tik vienkārši.

Eiropas āpša melnbalti svītroto purniņu pareizi noteiks daudzi, bet dabā atstāto liecību atpazīšana jau ir sarežģītāks uzdevums. Īpaši tādēļ, ka to nakts dzīvnieka daba ļauj āpšiem palikt nepamanāmiem. Par tā klātbūtni mēs visbiežāk varam uzzināt pēc atstātajām darbības pēdām. Protams, tas var izdoties tikai tad, ja mēs šīs pēdas protam saskatīt un arī atpazīt.

Nāc un piedalies ģimenes dienā “Āpša labirinti” un Tu būsi ieguvis pirmās dabas pētnieka iemaņas! Kopīgi risināsim dažādus uzdevumus, iepazīsimies ar āpša dzīves paradumiem – uzzināsim, kas āpsītim garšo vislabāk; noskaidrosim, ko viņš dara ziemā un, ko – vasarā. Čaklākie varēs doties mājās ar pašu pagatavotu suvenīru.

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, dalība ar muzeja ieejas biļetēm.