You are hereIzstāde "Latvijas bruņrupucis un tā svešzemju radinieki"

Izstāde "Latvijas bruņrupucis un tā svešzemju radinieki"


Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date: 
Thu, 24/01/2013 - 10:00 - Sun, 19/05/2013 - 17:00
4_brunurupucis.jpg

No 24. janvāra līdz 19. maijam pirmā stāva izstāžu zālē apskatāma Dabas muzeja veidota izstāde "Latvijas bruņrupucis un tā svešzemju radinieki". Izstāde iepazīstina ar Latvijā vienīgo bruņrupuci – Eiropas purva bruņrupuci Emys orbicularis. Latvija ir šā dzīvnieka izplatības areāla ziemeļu robeža. Purva bruņrupucis  pie mums ir ļoti rets, vēl nesen tā klātbūtne Latvijā pat tika apšaubīta. Kopš Latgales Ekoloģiskās biedrības zinātnieki Aija un Mihails Pupiņi pēta šo dzīvnieku, ir skaidrs, ka bruņrupucis sastopams atsevišķās vietās Latgalē, Zemgalē un Kurzemē.

Ieejas maksa:
pieaugušiem - 0,50 Ls
studentiem, pensionāriem - 0,30 Ls
skolēniem - 0,30 Ls

Izstādes darba laiks:
T. - no 10:00 līdz 17:00
C. - no 10:00 līdz 19:00
P., S., Sv. - no 10:00 līdz 17:00

Par Eiropas purva bruņrupuča pētīšanu un aizsardzību rūpējas Latgales Ekoloģiskā biedrība un Latgales zoodārzs, uz kura bāzes paredzēts attīstīt Purva Bruņrupuču Saglabāšanas Centru Latvijā un izveidot kontrolējamu vietējo populāciju tīklu no Centrā savairotajiem indivīdiem. Šo darbu vada Mihails Pupiņš.

Pēdējos gados Latvijas dabā noķerti arī vairāki svešzemju bruņrupuči. Visbiežāk tiek atrasts sarkanausu bruņrupucis Trachemys scripta. Tas ir populārs mīļdzīvnieks, kura dzimtene ir Amerika, un mūsu dabā šie dzīvnieki nonāk ar cilvēka gādību. Sarkanausu bruņrupuči mūsu dabā jūtas labi un diemžēl apdraud vietējo Eiropas purva bruņrupuci.

Izstāde iepazīstina arī ar bruņrupuču daudzveidību un stāvokli pasaulē. Izstādē apskatāmi daži dzīvi bruņrupuči.