You are hereJautājumi par „Viens gads muzeja krājumā” jūnijā

Jautājumi par „Viens gads muzeja krājumā” jūnijā

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Krajuma raksta tips:
Krajuma apraksti
krajuma_rekl.jpg

Jūnijs muzejā ir kukaiņu mēnesis, tāpēc aicinām ikvienu mājas lapas apmeklētāju vairāk uzzināt tieši par šo tēmu.
Atbildot uz Viens gads muzeja krājumā jūnija mēneša jautājumiem, laimē īpašu balvu – iespēju doties ekskursijā pa muzeja krājuma glabātavām, kuras ikdienā muzeja apmeklētājiem nav pieejamas apskatei. Lasi par jūnija mēneša krājuma objektiem katru dienu, un atbildes uz konkursa jautājumiem atrast būs viegli! Atbildes sūti uz e-pastu: info@ldm.gov.lv līdz 2012. gada 5. jūlijam.
Jūnija mēneša jautājumi:
1. Kurš ir Latvijas nacionālais kukainis?
2. Kurš no kukaiņiem „aplaupa” zirnekļu tīklus, un zirnekļi pat necīnās ar iebrucēju?
3. Kura ir Latvijas lielākā lapseņu suga?
4. Kurš no kukaiņiem ir viens no grūtāk saglabājamiem kukaiņiem muzeju kolekcijās? Kāpēc?
5. Kura kukaiņa kāpurs smilšainās vietās veido piltuvēm līdzīgas bedrītes, lai saķertu sev barību – citus kukaiņus?
Katru dienu atklāj vienu dabas noslēpumu, un tā visa gada garumā – pavisam 366 jaunus faktus! Ja nepaspēji iepazīt iepriekšējā mēneša krājuma objektus – nekas nav zaudēts – apmeklē Viens gads muzeja krājumā kalendāra arhīvu!