You are hereSējas zoss Anser fabalis

Sējas zoss Anser fabalis

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Sējas zoss Anser fabalis

Kārta: zosveidīgie putni (Anseriformes)
Dzimta: pīles (Anatidae)

Parasta caurceļotāja* pavasarī un rudenī. Ļoti reti arī pārziemo. Latvijā neligzdo. Pārlidojumu laikā sastopama dažādās ūdenstilpēs, purvos, pļavās un laukos. Ligzdo taigā un tundrā. Dējumā 3 – 9 olas.

Sējas zosīm ūdens vajadzīgs mazāk nekā meža zosīm. Šie putni lielāko daļu laika pavada uz sauszemes. Tās lieliski staigā un pat skrien pa sauszemi. Piemēram, spalvu maiņas laikā sējas zosis no ienaidnieka glābjas skrienot, nevis slēpjoties zālājā vai nirstot.

Vai zini, ka Latvijā pārlidojumu laikā visbiežāk ir sastopamas sējas un baltpieres zosis.

* Caurceļotāji – putni, kas Latvijas teritorijā neligzdo un neziemo, bet migrāciju laikā pārlido.

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā aprīļa jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

Teksts: D. Boiko, R. Sukovska
Foto: LDM arhīvs