You are hereLatvijas Dabas muzeja sēņu kolekcija

Latvijas Dabas muzeja sēņu kolekcija

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Krajuma raksta tips:
Krajuma apraksti

Latvijas Dabas muzeja sēņu kolekcija

Latvijas Dabas muzeja sēņu kolekcija ir samēra jauna – tā sākta veidot tikai ap 1980. gadu. Šobrīd tajā ir vairāk nekā 6000 eksikātu – kaltētu sēņu paraugu – un tā ik gadu papildinās par 100 – 300 krājuma vienībām. Kolekcija nepieciešama, lai dokumentētu Latvijas sēņu valsts daudzveidību, jo katrs ievāktais un saglabātais krājuma priekšmets ir liecība, ka konkrētā suga Latvijā ir vai bijusi atrodama.

Izkaltētas sēnes ļoti izmaina savu sākotnējo izskatu, tādēļ, ievācot sēnes dabā, svarīgi atzīmēt visas tās īpašības, kas kaltējot zūd – formu, krāsu, virsmas īpatnības, smaržu, garšu utt. Šajā gadījumā ļoti noderīga ir sēnes fotogrāfija un smalks apraksts.

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā septembra jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

Citi raksti par krājumu