Jūs atrodatiesEkspozīcijas / Pasaules zīdītāji

Pasaules zīdītāji


Versija drukāšanaiVersija drukāšanaiSend to friendSend to friend

Pasaules zīdītāju ekspozīcijā dzīvnieki sakārtoti pēc to apdzīvotajām teritorijām. Ekspozīcijas iekārtojums rada priekšstatu par vidi, kurā dzīvnieki dzīvo.

Etiopijas zooģeogrāfisko apgabalu raksturo Āfrikas dzīvnieku valsts pārstāvji. Ekspozīcijā ir redzams sauszemes augstākais zīdītājs – žirafe, ātrākais skrējējs – gepards, mazākā antilope – dikdiks u.c. Īpašs ir vienu dienu veca nīlzirga mazuļa eksponāts.

Austrumu zooģeogrāfiskais apgabals aptver Āziju. Šeit sastopams lielākais kaķu dzimtas pārstāvis – tīģeris, lielākie sikspārņi – augļsikspārņi, kuri, kā rāda nosaukums, pārtiek no augļiem. Muzeja lepnums ir dzeloņcūka, jo šo dzīvnieku izbāžņu izgatavošana ir ļoti grūta.

Neotropikas zooģeogrāfiskais apgabals atrodas Vidusamerikā un Dienvidamerikā. Šajā apgabalā mīt diezgan daudz tādu sugu dzīvnieki, kādu nav nekur citur pasaulē – lielais skudrulācis ar savu īpatnējo, izstiepto purnu un garo, lipīgām siekalām klāto mēli, bruņneši – vienīgie mūsdienu zīdītāji, kurus klāj bruņas, un citi dzīvnieki. Mazais bruņnesis, kas dabā ir ļoti reti sastopams, Latvijas Dabas muzeja kolekcijā ir no 19. gs.

Austrālijas zooģeogrāfiskajā apgabalā sastopami gan ļoti primitīvie dējējzīdītāji, gan somaiņi, gan placentāļi. Ekspozīcijā redzama ehidna, zīdītājs, kurš dēj olas, bet mazuļus baro ar pienu. No Austrālijai raksturīgajiem somaiņiem ekspozīcijā apskatāmi ķenguri, posums un lidvāverkuskuss. Austrālijas savvaļā vienīgais plēsēju pārstāvis ir dingo, kura senči šajā kontinentā ieradušies tikai pirms 3000 gadiem kopā ar cilvēku.

Holarktikas zooģeogrāfiskais apgabals aptver Ziemeļameriku, Eiropu un Āzijas ziemeļdaļu. Tā kā apgabals ir ļoti plašs un daudzveidīgs, ekspozīcijā apskatāmi kalnu, tuksnešu, stepju, mežu un tundras dzīvnieki. Te ir redzams gan ziemeļbriedis un baltais zaķis, gan senās īpatnējās stepju iemītnieces saigas, gan taigas iemītnieks muskusbriedis. Muskusbrieži ir vienīgā briežu suga, kur tēviņiem nav ragu, bet ir ilkņi.

 

 

 

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta