Izsludināts fotokonkurss „Mans putns 2021”

15.04.2021.
Mednis mežā
V. Kamenskis 2020. gads 1. vieta pieaugušo grupa
K98
A. Jesko 2020. gads 2. vieta pieaugušo grupa
Stārķu laime
V. Šadrunovs 2020. gads 3. vieta pieaugušo grupa
Dīķa pavēlnieks
M. Zalāns 2020. gads 1. vieta bērnu grupa
Dienas sākums. Lielais baltais gārnis.
P. Cepurīte 2020. gads 3. vieta bērnu grupa
Dziedātājstrazdu pāris
M. Grantiņa 2020. gads 2. vieta bērnu grupa
Maz vietas!
E. Smislovs 2020. gads 1. vieta jauniešu grupa
SaLidojums
A. Daņiļeviča 2020. gads 2. vieta jauniešu grupa
Meža malā
J. Cimoška 2020. gads 3. vieta jauniešu grupa
Vieglas brokastis
V. Ivanovs 2020. gads 1. vieta senioru grupa
Nerātnie strazdi
J. Puriņš 2020. gads 1. vieta senioru grupa
Pavasara deja!
J. Bērziņš 2020. gads 3. vieta senioru grupa
Fotokonkurss „Mans putns 2021”

Atzīmējot tradicionālās Putnu dienas, Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina fotokonkursu „Mans putns”. Fotogrāfi-amatieri aicināti iesniegt savus īpašos Latvijā uzņemtos kadrus, kuros redzami savvaļas putni.

Fotokonkurss „Mans putns”, kopš 2002. gada, ir viena no gaidītākajām muzeja pavasara aktivitātēm. Konkursa mērķis vienmēr ir bijis mudināt cilvēkus vērīgāk ieskatīties dabā, to labāk iepazīt un izprast. Tas veicina sabiedrības interesi un domu apmaiņu par putniem, to dzīvesveidu un norisēm dabā.

Gadu gaitā izveidojies pastāvīgu konkursantu loks, kas turpina pārsteigt organizatorus ar unikāliem kadriem. Ar prieku vērojam, kā ilggadējie dalībnieki nomaina vecuma grupas, aizvien pilnveidojot iemaņas fotografēšanā un putnu sugu atpazīšanā.

Arī šogad aicinām piedalīties un draudzīgā konkurencē ar citiem pacīnīties par Latvijas uzņēmēju un organizāciju sarūpētajām balvām.

Darbu vērtēšanas komisija:

• Dabas fotogrāfs Aivars Petriņš
  • Biedrības Foto.lv valdes loceklis Juris Kmins
  • Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza, Latvijas Nacionālā dabas muzeja un SIA „Brīvs” darbam komisijā pilnvaroti pārstāvji.

Konkursa laureātu paziņošana notiks 25. maijā plkst. 13.00 Dabas muzeja Facebook konta tiešraidē.

Labākie darbi no 25. maija būs skatāmi digitālā izstādē muzeja tīmekļa vietnē.

Saziņai ar konkursa dalībniekiem tiks izmantota pieteikuma anketā norādītā e-pasta adrese, kā arī aicinām sekot līdzi informācijai muzeja mājaslapā.

• Konkursa nolikums atrodams zemāk pielikumā.
    • Darbi konkursā tiek pieņemti līdz 2021. gada 9. maijam (23.59 pēc Latvijas laika).
    • Darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 12 gadiem), jaunieši (13–20 gadi), pieaugušie (21–50 gadi), seniori (51 un vairāk gadu).
    • Viens dalībnieks drīkst iesniegt vienu līdz trīs fotogrāfijas.
    • Lai piedalītos, jāsizpilda elektroniska PIETEIKŠANĀS ANKETA.
    • Bērnu grupas dalībnieku apliecinājuma forma atrodama zemāk pielikumā.

Sakām lielu paldies Latvijas uzņēmējiem un organizācijām, kas konkursa laureātiem dāvās Latvijā radītas balvas.

Slēpošanas un atpūtas parks „Ozolkalns” dāvās atpūtu mājīgā kempinga namiņā Cēsīs pie Gaujas un jautri pavadītu laiku Supervāveres trasē.

Uzņēmums „Merķeļa druka” dāvās laureātu izvēlētas fotogrāfijas kanvas izgatavošanu.

Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs” sarūpējusi praktiskus garo pārgājienu maršrutu Jūrtaka un Mežtaka suvenīrus.

Z/s „Adzelvieši” gaidīs ciemos kaņepju saimniecībā Burtnieku pagastā, kā arī sarūpēs veselīgus un gardus kaņepju kārumus.

Labāko darbu kalendāru 2022. gadam izdos SIA „Brīvs”.

Apmeklējumu ģimenei dāvinās Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs.

Ar balvām dalīsies arī Latvijas Nacionālais dabas muzejs.

Informācija

Dmitrijs Boiko, Zooloģijas nodaļas vadītājs, ornitologs; 67356041, dmitrijs.boiko@lndm.gov.lv.

Polīna Šķiņķe, sabiedrisko attiecību speciāliste; 29263860polina.skinke@lndm.gov.lv.

Pievienotie faili
    Atbalstītāji