Drīzumā izdos grāmatu par Latvijas sēnēm

04.03.2020.
Lielā Latvijas sēņu grāmata
Lielā Latvijas sēņu grāmata
Foto - LDM arhīvs

Drīzumā pie lasītājiem nonāks sen lolotā „Lielā Latvijas sēņu grāmata”, kas būs vērienīgākais izdevums par sēnēm latviešu valodā. Grāmatas autores ir sēņotāju un dabas mīļotāju vidū labi zināmās Latvijas Dabas muzeja mikoloģes Inita Dāniele un Diāna Meiere. 

Pirmajā pavasara saulītē jau izauguši ēdamo sēņu jaunās sezonas pirmie vēstneši – lāčpurni –, no zemsedzes spraucas koši sarkanās Austrijas agrenes un atklātākās vietās manāmi arī indīgie ķerveļi jeb parastās bisītes. Kāda šogad būs sēņu raža šobrīd ir pāragri prognozēt, bet droši var apgalvot, ka vairāk vai mazāk sēnes aug jebkādos laika apstākļos un Latvijā to daudzveidība ir ļoti liela. 

Latvijas Dabas muzeja 175. jubilejas gadā, sadarbībā ar „Karšu izdevniecību Jāņa sēta”, tiks izdota sen gaidītā un lolotā „Lielā Latvijas sēņu grāmata”, kas būs vērienīgākais izdevums par sēnēm latviešu valodā. Grāmatas autores ir Latvijas vadošās mikoloģes Inita Dāniele un Diāna Meiere. 
Grāmatā ietverti vairāk nekā 730 sēņu sugu apraksti ar fotogrāfijām. Aprakstītās sugas izvēlētas pēc rūpīgām pārdomām un atlases, lai  grāmata būtu interesanta ar dabas pētīšanu saistītu profesiju pārstāvjiem, sēņu vērotājiem, fotogrāfiem un, protams, arī sēņotājiem. „Veidojot izdevumu, vēlējāmies rosināt interesi par sēnēm un to daudzveidību, tādēļ iekļāvām gan tradicionālās cepurīšu sēnes, gan neparastākas vai reti sastopamas sēnes – pūpēžus, piepes, korallenes, receklenes, kaussēnes, rumpučus, pazemes sēnes un citas”, stāsta autores. Izdevumā apkopotas daudzu pētniecības gadu rezultātā uzkrātās zināšanas mikoloģijā.  

Atvēršanas svētku nedēļā, no 13. līdz 19. aprīlim, grāmata jau būs nopērkama lielākajās grāmatu tirdzniecības vietās.

Grāmatas izdevēji – Latvijas Dabas muzejs un SIA „Karšu izdevniecību Jāņa sēta”.

Muzeja jubilejas gadā notiek dažādi pasākumi un norises, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents. Aicinām sekot līdzi jaunumiem muzeja tīmekļa vietnē un, plānojot apmeklējumu, savlaicīgi iepazīties ar aktuālo informāciju. 

Plašāka informācija:
Polīna Šķiņķe
Latvijas Dabas muzeja 
Komunikācijas nodaļa
Tālrunis: 67356058
E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv 
 

Pievienotie faili
Atbalstītāji