Krājuma kolekciju prezentācijas

12.0014.30
Notikuma valodas
RU

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs un lielākā tā daļa apmeklētājiem ikdienā nav apskatāma. Lai interesentiem būtu iespēja uzzināt vairāk par muzeja daudzveidīgajām kolekcijām, reizi mēnesī – mēneša otrajā sestdienā – piedāvājam iespēju aplūkot ikdienā neeksponētus krājuma priekšmetus, satikties ar muzeja speciālistiem un uzdot tiem savus jautājumus.

Martā piedāvājam apskatīt malārijas odus un to radiniekus muzeja entomoloģijas kolekcijās. Šogad par gada kukaini Latvijas Entomoloģijas biedrība izvirzījusi Malārijas odu Anopheles maculipennis, kas ir viena no Latvijā sastopamajām 30 dzēlējodu sugām. Dzēlējodi pieder pie divspārņiem, kas apvieno odus, mušas un dundurus. Odu ķermeņa sastāvā ir maza hitīna (vielas, kas veido kukaiņa apvalku) koncentrācija, tāpēc odi ir ļoti trausli un to apstrāde saglabāšanai muzeja krājumā - sarežģīta.

Apmeklētājiem, kurus vairāk intreresē botānika, piedāvāsim apskatīt Latvijas indīgo augu herbārijus.

Plkst. 12.00 un 13.30 tēma „Gada kukainis 2019 un tā radinieki” – materiāli no zooloģiskā krājuma. Iespēja satikt Dabas muzeja vecāko entomologu Jāni Dreimani.

Ekspozīcijā „Entomoloģija” 4. stāvā.

Plkst. 12.30 un 14.00 tēma „Latvijas indīgie augi” – materiāli no botāniskā krājuma. Iespēja iepazīt Latvijas indīgāko augu sugas, par kurām stāstīs Dabas muzeja vecākā botāniķe Laura Grīnberga.

Ekspozīcijā „Latvijas augi un sēnes” 4. stāvā.

Dalība ar muzeja ieejas biļetēm.