Jūs atrodatiesPleistocēna beigu posma un holocēna zīdītāju fauna. Seno cilvēku medību objekti

Pleistocēna beigu posma un holocēna zīdītāju fauna. Seno cilvēku medību objekti

Pleistocēna beigu posma un holocēna zīdītāju fauna

Seno cilvēku medību objekti

Šajā darbā ir Latvijas Dabas muzeja vecākās antropoloģes Aili Marnicas apkopota informācija par zīdītāju sugām, kuras varēja sastapt mūsdienu tipa cilvēki Homo sapiens sapiens sākot ar vēlā paleolīta beigu posmu pirms 40 000 gadiem un kurām varēja būt kāda nozīme cilvēku dzīvē – gan kā iztikas avotam (gaļa), gan kā sadzīves priekšmetu gatavošanas materiāliem (kauli, āda, cīpslas) un pat kā cilvēka ienaidniekam. Mazāk uzmanības ir veltīts sīkiem grauzējiem, kukaiņēdājiem un somaiņiem, jo tiem nebija tik lielas nozīmes seno cilvēku dzīvē. Nav apskatīti primāti (primātu nosaukumiem latviešu valodā bija veltīts atsevišķs darbs).

Darba mērķis ir seno zīdītāju sistemātisko taksonu nosaukumu apkopošana un precizēšana latviešu valodā. Darba nozīmīgums ir tajā, ka līdz šim ne visām izmirušajām zīdītāju grupām bija doti nosaukumi latviešu valodā.

10 tabulās satur informāciju par 149 ģintīm ar 245 sugām un 67 pasugām (ar sinonīmiem – 597). Kopējais nosaukumu skaits latviešu valodā – 797.

No tām atsevišķā – 11. tabulā apkopotās  Latvijas faunas pārstāvi – 34 ģintis ar 40 sugām un 26 pasugām (ar sinonīmiem – 122) ar nedaudz paplašinātu informāciju salīdzinoši ar kopējām tabulām.