20.02.2024.
24.02.2024.
11.0016.00
Notikuma valodas

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 24. februārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Minerāli mājās”. Tajā varēs uzzināt, kāda ir minerālu nozīme mūsu ikdienā, kā tie palīdz veselības uzturēšanā un kurus minerālus izmanto dažādu sadzīves priekšmetu izgatavošanā.

Dabā sastopamajiem minerāliem ir liela vērtība cilvēka dzīvē. Daudzi no tiem nodrošina ikdienas uzturvielas, kas organismam nepieciešamas, lai tas funkcionētu. Minerālus izmanto, lai izgatavotu rotas vai sadzīves priekšmetus, kas atrodami mūsu mājās. Ģimenes dienas dalībnieki, ierodoties muzejā, saņems īpašu uzdevumu grāmatiņu, ko aizpildīt palīdzēs Dabas muzeja Ģeoloģijas nodaļas vadītāja, mineraloģe Sanita Lielbārde, ģeoloģijas speciāliste Līga Paparde, kā arī muzeja pedagogi. Atbildes varēs atrast ekspozīcijās „Mineraloģija” un „Latvijas ģeoloģija”. Ikvienam būs iespēja izgatavot arī savu radošo darbu, ko pēc tam paņemt līdzi uz mājām.

Ģimenes diena Dabas muzejā notiek mēneša pēdējā sestdienā*, un katru reizi tā veltīta kādam aktuālam dabas tematam.

Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Lūdzam ņemt vērā, ka muzeja darbalaika sākumā (plkst. 11.00) var veidoties rindas.

Biļetes var iegādāties muzeja kasē un Mobilly. Pasākuma biļete jāiegādājas arī, ja attiecināma bezmaksas ieeja muzejā.

Dalības maksa: muzeja ieejas biļete + pasākuma biļete (3,00 € ģimenei)

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,50 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja muzejā bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi un personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Informācija par atlaidēm muzeja biļetēm šeit.

* Saistībā ar Lieldienu svētku dienām nākošā Ģimenes diena notiks 23. martā.

Pievienotie faili