Ģimenes diena „Stirna un citi pārnadži”

19.01.2024.
Stirna
Foto - V. Vītola
27.01.2024.
11.0017.00
Notikuma valodas

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 27. janvārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem par 2024. gada dzīvnieku – stirnu.

Ģimenes dienā „Stirna un citi pārnadži” ikviens varēs tuvāk iepazīt šo dzīvnieku ārējā izskata un ķermeņa uzbūves īpatnības, pētot, kādi ir to ragi, zobi, galvaskauss un pēdu nospiedumi. Risinot uzdevumus muzeja zooloģijas ekspozīcijā, būs iespēja noskaidrot, kuri apgalvojumi par stirnas dzīvesveidu ir patiesi un cik dažādi ir stirnas radinieki citviet pasaulē. Pasākuma dalībnieki būs arī aicināti izgatavot katrs savu radošo darbu ar gada dzīvnieku, ko pēc tam paņemt līdzi uz mājām.

Ģimenes diena Dabas muzejā notiek mēneša pēdējā sestdienā, un katru reizi tā veltīta kādam aktuālam dabas tematam. Pasākums paredzēts ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Uzdevumus atrisināt palīdz muzeja pedagogi, un atbildes atrodamas arī muzeja ekspozīcijās.

Par 2024. gada dzīvnieku Dabas muzejs izvēlējies stirnu Capreolus capreolus – mazāko briežu dzimtas dzīvnieku Latvijā, kas plaši izplatīts visā Latvijas teritorijā. Stirnas gadā vairāk par šiem dzīvniekiem varēs uzzināt muzeja zooloģijas ekspozīcijā, savukārt stirnu novērojumus ikviens aicināts reģistrēt vietnē www.dabasdati.lv.

Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Lūdzam ņemt vērā, ka muzeja darbalaika sākumā (plkst. 11.00) var veidoties rindas.

Biļetes var iegādāties muzeja kasē un Mobilly. Pasākuma biļete jāiegādājas arī, ja attiecināma bezmaksas ieeja muzejā.

Dalības maksa: muzeja ieejas biļete + pasākuma biļete (3,00 € ģimenei)

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,50 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja muzejā bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi un personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Informācija par atlaidēm muzeja biļetēm šeit.

Pievienotie faili