Zinātkāro ģimeņu sestdienas

Zinātkāro ģimeņu sestdienas
07.10.2023. - 21.10.2023.
11.0015.00

Sestdienās aicinām apmeklēt īpašas individuālas nodarbības par dažādiem dabas tematiem, kas paredzētas ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem.

Omulīgās telpās dalībnieki klausīsies nodarbības vadītājas stāstījumu par izvēlēto tematu, kā arī sarunās un spēlēs izzinās dabas noslēpumus pašu spēkiem.

Nodarbības vada muzejpedagoģe Eleonora Zuimača.

2023./2024. gada 1. semestrī sākotnēji piedāvājam nodarbību „Augstākie kalni, dziļākās dzelmes”.

Nodarbība par augstumiem un dziļumiem (hipsometrija).

Vai esi kādreiz pētījis kartes? Vai saproti kartēs pausto informāciju? Lai to veiksmīgāk varētu izdarīt, ir jāpazīst karšu valoda – noteikta apzīmējumu sistēma.

Šoreiz kopā sapratīsim krāsas kartēs – zilos, zaļos un brūnos toņus. Kāpēc tie ir vajadzīgi un ko tie nozīmē? Vai kartē var atrast zemeslodes augstākos kalnus un dziļākās dzelmes? Un ko nozīmē virs jūras līmeņa?

Veiksim dažādus uzdevumus uz ekspozīcijas grīdas, kas veidota kā pasaules karte. Skatoties pasaules fizioģeogrāfiskajā kartē, sameklēsim katram kontinentam atbilstošu kalnu uz grīdas, pieliksim klāt arī tā nosaukumu un maksimālo augstumu (augstāko virsotni). Mēģināsim iegaumēt pasaules augstākās kalnu sistēmas un virsotnes.

Varbūt arī tu kādreiz dosies uz šīm virsotnēm? Vispirms tev vajadzēs pētīt karti!

Nodarbībā tiek izmantoti interaktīvi uzskates materiāli un hipsometrijas modelis.

Kam?
Ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem.

Kad?
Katra mēneša* 1., 2. un 3. sestdienā no plkst. 11.00 līdz 15.00.
Vienas nodarbības ilgums līdz 1 h 15 min.

*No oktobra līdz maijam

Kur?
Ekspozīcijā – dabas izziņas istabā „Par Zemi, Sauli un mums” 6. stāvā.

Pieteikšanās
Uz nodarbībām ir jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni – 67356039, 26516201.
Nodarbības pieejamas latviešu un krievu valodā.

Cik?
Maksa par nodarbību – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 7,00 € ģimenei.

Aicinām sekot līdzi jaunumiem muzeja tīmekļa vietnē un, plānojot apmeklējumu, savlaicīgi iepazīties ar aktuālo informāciju.