Ģimenes diena „Stabiņš sūnās, galdiņš virsū”

26.09.2023.
Ģimenes diena „Stabiņš sūnās, galdiņš virsū”
Publicitātes attēls
30.09.2023.
11.0016.00
Notikuma valodas

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 30. septembrī, no plkst.11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Stabiņš sūnās, galdiņš virsū”, kurā muzeja pedagogi aicinās izzināt sēnes.

Jaunajā mācību gadā Latvijas Nacionālais dabas muzejs turpinās ikmēneša pasākumu ciklu ģimenēm ar bērniem „Ģimenes dienas”. Tās notiek mēneša pēdējā sestdienā un būs interesantas mazajiem dabas pētniekiem no 5 līdz 12 gadiem. Pasākums katru reizi notiek par kādu aktuālu dabas tematu, un tā saturu veido muzeja pedagogi, nereti iesaistoties arī citiem dabaszinātņu speciālistiem – ģeologiem, zoologiem, botāniķiem –, kuru ikdienas darbs vairāk saistīts ar muzeja krājuma veidošanu un pētniecību.

Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi kopā ar vecākiem jāmeklē muzeja ekspozīcijās, tos noskaidrot palīdz arī muzeja pedagogi.

Šoreiz pētīsim sēņu uzbūvi, mācīsimies, kā atpazīt sēnes un kā tās pareizi sagatavot ēšanai, risināsim sēņu nosaukumu rēbusus, atkārtosim alfabētu un apgūsim piecus gudra sēņotāja padomus. Ikviens varēs pagatavot pastkartīti, ko ar lietderīgu sēņotāja gudrību kādam nosūtīt.

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

Lūdzam ņemt vērā, ka muzeja darbalaika sākumā (plkst. 11.00) var veidoties rindas.

Biļetes var iegādāties muzeja kasē un Mobilly. Pasākuma biļete jāiegādājas arī, ja attiecināma bezmaksas ieeja muzejā.

Dalības maksa: muzeja ieejas biļete + pasākuma biļete (3,00 € ģimenei)

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,50 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja muzejā bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi un personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Informācija par atlaidēm muzeja biļetēm šeit.

Pievienotie faili