Izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais” VIRTUĀLĀ TŪRE

Izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais”

Gulbji ir vieni no pirmajiem putniem, ko iepazīstam bērnībā un daudzi esam vērojuši dabā. Tomēr to, ka Latvijā savvaļā ligzdo divas gulbju sugas – paugurknābja gulbis un ziemeļu gulbis – zinās retais.

Lai ikvienam interesentam arī pērc izstādes noslēguma muzejā (izstāde bija atvērta  no 2022. gada 3. decembra līdz 2023. gada 21. maijam) būtu iespēja izzināt Latvijas un pasaules gulbju dzīvesveidu, sugu daudzveidību, gulbju balsis, to ienaidniekus un cilvēku radīto apdraudējumu, kā arī gulbju pētniecību un to lomu dažādās kultūras nozarēs, piedāvājam izstādes virtuālo tūri.

Izstādi veidojuši Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko un gulbju pētnieks Ruslans Matrozis, savukārt par iekārtojumu un dizainu parūpējusies „Aģentūra Raugs”.

Virtuālo tūri izstrādājusi Multimediju studiju „Ocean.lv”.

Izstāde tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.